İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Imei Nolu Cihazınız Kayıt Dışıdır Sorunu!

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Bu konu ülkemize kaçak yollardan sokulmuş ve genelde uygun fiyatlarda satılan telefonlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu makalemizde imei sorgulama işlemi nereden ve nasıl yapılıyor sorusunu sizler için yanıtlayacağız. Nadiren de olsa telefonunuzun imei numarası başka kişiler tarafından klonlanmış olabilir bu gibi durumlarda cihazı aldığınız yere başvurmanız gerekecektir. Aynı zamanda yurt dışından satın aldığımız telefonları ülkemizde kullanmak içinde imei kayıt işlemi yatırmamız gerekmektedir. Fiyat avantajından dolayı yurt dışından en çok kayıtsız iPhone ithalatı yapılıyor. Bunun için iPhone satın aldığımızda imei sorgulama işlemi mutlaka yapmak gerekiyor.

Telefonumu ilk aldığımızda kontrol etmediysek ve kayıtlı değil ise muhtemelen bir ay içerisinde ” ********54546 imei nolu cihazınız kayıtlı değildir. Cihaz 30 gün içinde kapanacaktır satın aldığınız yere başvurun “ mesajını alacaksınız.

e-devlet imei sorgulama için tıkla…

Telefonunuzun imei numarasını öğrenmek için;

→ Arama ekranını açın

*#06# tuşlayın

→ Ekrana cihazınıza ait imei numarası gelecektir.

→ Telefonunuzun arka kısmındaki imei numarısı ile karşılaştırın satın aldığınız yerden verilen faturada da imei numarası bulunmaktadır.

İki numara birbiri ile tutmuyor ise cihazının klonlanmış yada kayıt edilmemiş olabilir. Satın aldığınız yere götürmeniz yada cihazınızı kendiniz kayıt ettirmeniz geremketedir.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar