İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Imei Nolu Cihazınız Kayıt Dışıdır Sorunu!

Bu konu ülkemize kaçak yollardan sokulmuş ve genelde uygun fiyatlarda satılan telefonlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu makalemizde imei sorgulama işlemi nereden ve nasıl yapılıyor sorusunu sizler için yanıtlayacağız. Nadiren de olsa telefonunuzun imei numarası başka kişiler tarafından klonlanmış olabilir bu gibi durumlarda cihazı aldığınız yere başvurmanız gerekecektir. Aynı zamanda yurt dışından satın aldığımız telefonları ülkemizde kullanmak içinde imei kayıt işlemi yatırmamız gerekmektedir. Fiyat avantajından dolayı yurt dışından en çok kayıtsız iPhone ithalatı yapılıyor. Bunun için iPhone satın aldığımızda imei sorgulama işlemi mutlaka yapmak gerekiyor.

Telefonumu ilk aldığımızda kontrol etmediysek ve kayıtlı değil ise muhtemelen bir ay içerisinde ” ********54546 imei nolu cihazınız kayıtlı değildir. Cihaz 30 gün içinde kapanacaktır satın aldığınız yere başvurun “ mesajını alacaksınız.

e-devlet imei sorgulama için tıkla…

Telefonunuzun imei numarasını öğrenmek için;

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Arama ekranını açın

*#06# tuşlayın

→ Ekrana cihazınıza ait imei numarası gelecektir.

→ Telefonunuzun arka kısmındaki imei numarısı ile karşılaştırın satın aldığınız yerden verilen faturada da imei numarası bulunmaktadır.

İki numara birbiri ile tutmuyor ise cihazının klonlanmış yada kayıt edilmemiş olabilir. Satın aldığınız yere götürmeniz yada cihazınızı kendiniz kayıt ettirmeniz geremketedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar