İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Instagram Efektleri Nasıl Kullanılır? | En Popüler Efektler

En popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram son günlerde yeni özellikleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Influencer ve sosyal medya fenomenleri gibi bir çok kişinin tercih ettiği efektlerle popüler efekt kullanımı oldukça arttı. En çok tercih edilen instagram efektleri hangileridir?

Efekt kullanımında çok geniş bir yelpazeye sahip olan Instagram makyaj efekti, saç rengi, yüz şekli, yaşlandırma veya selfie efektleriyle neredeyse tüm kullanıcılara hitap ediyor. Öyle ki çoğu efekt sayesinde fotoğraf kalitesi ciddi oranda arttırılıp profesyonel bir fotoğrafa meydan okuyacak duruma getiriliyor.

Instagram Efektleri nasıl kullanılır?

Instagram efektlerine ulaşmak için Instagram uygulamanızın güncel sürümde olduğundan emin olarak; ekranı sola kaydırıp Instagram hikaye ekleme bölümünü açıyoruz.

Ardından fotoğraf çekme tuşunu sağa ya da sola kaydırarak mevcutta kayıtlı olan efektleri deneyebilir veya efektleri en sağa kaydırarak “Efektleri göz at” kısmından beğendiğiniz efektleri kullanılabilirsiniz.

Efekt galerisi bölümünden kategoriler ile dilediğiniz efekti üzerine tıklayarak “şimdi dene” kısmından deneyebilir, beğendiyseniz kaydedebilir efekt galerisinde kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Arama butonu ile istediğiniz efekti arayabilme özelliği de bulunuyor.

Instagram efektlerini takip ettiğiniz kişilerde beğendiyseniz eğer;  hikaye de bulunan kullanıcı adının hemen altında ki efekt ismine tıklayarak denemek veya kaydetmek üzere seçeneklere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda mevcutta kullanarak arkadaşlarınıza önermek istediğiniz efektleri ise “efekti paylaş” butonuyla paylaşmanız da ayrıca güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

En Popüler Instagram Efektleri Nelerdir?

Instagramʼın sunmuş olduğu efekt özelliği ile en basit fotoğrafı bile muhteşem hale getirebilirsiniz. Instagram efekt yapma özelliği artık neredeyse tüm kullanıcıların kullandığı bir özelliktir. Instagram efekt önerileri sıralamasında en çok kullanılan Instagram efektlerini sizler için hazırladık.

Sizin için önerdiğimiz Instagram efekt isimleri:

  • TEZZA
  • BLOGGER PRESET I
  • NATURAL LENSES
  • MOOD
  • VSCO A6
  • HI
  • SOFT
  • GOOD TIMES / KIRA
  • HOLIDAY GLITTER
  • TROPICAL

Seçtiğimiz efektler tercihen daha yumuşak tonlama ve düzeltme gibi güzellik katan efekt türlerindendir. Fotoğraflarınızı Instagram efekt tavsiyelerimizi kullanarak daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

HABER

2020 yılı sosyal medya uygulamaları için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Instagram’da 2020 yılında yeni bir çok gelişme yaşandı. Artık bir fotoğraf paylaşım...

Çözüm

Instagram e-posta değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Günümüzde sosyal medya uygulamalarındaki güvenlik sorunu nedeni ile hesaplarınızı güvende tutmak oldukça önemlidir. Hesaplarınız kötü amaçlı kişilerin eline...

Uygulama

Inshot ya da tam adıyla Video Düzenleyici & Fotoğraf Müzik – Inshot, hem Apple hem Android cihazlarda kullanılabilecek çok yararlı bir uygulamadır. Adından da...

Çözüm

Instagram’da birkaç gündür, instagram hareketler açılmıyor, hareketler kısmı yüklenmiyor, hareketler kısmı yenilenmiyor, kendi öne çıkan hikayelerimi arkadaşlarımın öne çıkan hikayelerini görüntüleyemiyorum, takip ettiğim kişi sayısını...