İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Instagram’da Takipçi Kazanmanın 9 Basit Yolu (2019)

2019 yılında daha inandırıcı, gerçek takipçi kazanmanın yollarını merak ediyor musunuz?  Instagram’ın işletmelerin markalarını genişletmelerini sağlayan, büyüyen bir kanal olduğu gerçeği zaten herkes tarafından biliniyor. Yetenekli bireylerin kendilerini tanıtmak için kullanabileceği harika bir platform olan Instagram, 2010 yılında ilk çıktığında kullanıcılar kolay bir şekilde takipçi ve beğeni kazanabiliyordu. Ancak günümüzde Instagram algoritmalarını değiştirerek oyunun kurallarını değiştirdi. 

Instagram’da Nasıl Gerçek Takipçi Kazanılır?

Instagram, markanızı insanlara tanıtabileceğiniz, şirket kültürünüzü sergileyebileceğiniz, ürünlerinizin reklamını yapabileceğiniz ve yeni işler yaratabileceğiniz seçkin bir platformdur.  Markaların doğrudan insanlarla etkileşmesini sağlayarak müşterilerini memnun etmeleri için bir fırsat sağlar.

Instagram’da gerçek takipçi kazanmak için yeni yollar mı arıyorsunuz? Aşağıda açıkladığımız basit yollarla gerçek Instagram takipçileri kazanabilir ve insanlarla olan etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

1. Net Bir Strateji Oluşturun

Herhangi bir sosyal medya platformunun plansız bir şekilde kullanılması, yatırımınızın ve emeğinizin boşa çıkmasına sebep olur. Bir sosyal medya ağındaki hedefleriniz hakkında net olmalısınız. Amacınız web sitenize trafik çekmek veya marka bilincini artırmak olabilir. Instagram’daki hedeflerinizi pazarlama stratejinizle aynı hizaya koyun. Instagram’daki hedef kitlenizi bilin. Hedef kitlenizin kim olduğunu ve Instagram’ı ne zaman kullandığını öğrenin. Markanızı Instagram’da ilham verici bir şekilde konumlandırın.

Advertisement. Scroll to continue reading.

2. Etkili Bir Biyografi Oluşturun

İyi hazırlanmış bir biyografi, Instagram’daki hedefleriniz ve stratejileriniz hakkında ne kadar net olduğunuzu gösterdiğinden dolayı takipçi kitlenizi büyütmenize yardımcı olur. Profiliniz, sosyal medyadaki varlığınızın amacını ve işinizin neyle ilgili olduğunu gösterir.

3. İlgi Çekici İçerik Paylaşın

Hedef kitlenizin Instagram’da ne görmek istediğini bilmelisiniz. Paylaştığınız içerik, hedef kitlenizi meşgul etmeli ve eğlendirici olmalıdır. Kullanıcılar içeriğinizi beğenir, yorum yapar ve paylaşırsa daha fazla erişim elde edersiniz. İlgi uyandıran ve çekici başlıklar sizi yeni takipçilere ulaştırır.

4. Hesabınızı Diğer Ağlarda Paylaşın

Web sitenize Instagram hesabınızın linkini ekleyin ve blog gönderilerinde Instagram gönderilerinizi paylaşın. Bu sayede daha fazla insanı hesabınıza yönlendirebilirsiniz.

5. Instagram Varlığınızın Tanıtımını Yapın

Daha fazla takipçi edinmek için Instagram’daki varlığınızı diğer sosyal ağlarda tanıtın. Instagram profilinizi görünür kılmak için diğer kanallarda en iyi Instagram gönderilerinizi paylaşın. Bu gönderileri ücretli bir reklamla da artırabilirsiniz. Kısacası insanların sizi bulmasını kolaylaştırın.

6. Diğer Alakalı Kullanıcıları Takip Edin

Sosyal medyada birini takip ettiğiniz zaman, gönderilerinizi görmek amacıyla bu kişi profilinize geri dönüş yapar. Eğer sayfanızda kaliteli ve ilgi çekici içerik bulundurursanız böylece geri takip edilme olasılığınız artar. Kaliteli içerik paylaşmaya her zaman önem gösterin.

Advertisement. Scroll to continue reading.

7. Alakalı Etiket (Hashtag) Kullanın

İlgili etiketlerin kullanılması, gönderilerinizin ilgili içeriği arayan kişiler tarafından keşfedilmesini kolaylaştırır. İçeriğinizin paylaşılmasını sağlamak amacıyla popüler etiketleri kullanın veya kendi etiketlerinizi oluşturun. Instagram’da samimi bir kitle oluşturmayı arzu ediyorsanız, alakasız etiketleri kullanmayın. 

8. Düzenli Olarak ve Doğru Zamanda Paylaşın

İnsanlar her şeyden önce ilgi çekici içeriğiniz için sizi takip ediyor. Takipçilerinizin gönderilerinizle olan etkileşimleri sizi daha geniş bir kitleye ulaştırır. Bu nedenle, düzenli olarak ve doğru zamanlarda içerik paylaşın. Örneğin, gece geç saatlerde ilgi çekici içerik yüklerseniz bu içerik çoğu insan tarafından görülmez ve gündüz vakti takipçilerinizin akışında kaybolur. Bundan dolayı Instagram’ın yoğun olarak kullanıldığını düşündüğünüz zamanlarda içerik paylaşın. 

9. Gönderileriniz İçin İlgi Çekici Bir Tanıtım Yazısı Yazın

Instagram görsel bir platform olmasına rağmen, ilgi çekici tanıtım yazısı etkileşimin artmasında önemli bir rol oynamaktadır. Okuyucunun ilgisini çekmek için en uygun emojiyi kullanın ve en alakalı kelimeleri öne çıkarın. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Instagram’ın yeni eklentisi Twitter’ın rakibi Threads bugün itibari ile hayata geçti. İlk günden yoğun ilgi gören yeni sosyal medya uygulamasında herkes takipçi sayısını arttırmaya...

HABER

2021 yılı sosyal medya uygulamaları için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Instagram’da 2021 yılında yeni bir çok gelişme yaşandı. Artık bir fotoğraf paylaşım...

İnceleme

Hepimizin zaman zaman internet üzerinden para kazanma hayalleri olmuştur. Online yöntemlerle para kazanmak bazen göründüğü kadar kolay olmayabiliyor. Daha doğrusu hedeflediğimiz para miktarı kazanma...

Çözüm

Instagram e-posta değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Günümüzde sosyal medya uygulamalarındaki güvenlik sorunu nedeni ile hesaplarınızı güvende tutmak oldukça önemlidir. Hesaplarınız kötü amaçlı kişilerin eline...