İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

İnternet Bağlantısı Neden Sürekli Kopuyor | Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

İnterneti aktif olarak kullanan insanlardan soz zamanlarda sıkça duymaya başladığımız sorunların başında internet bağlantısının sürekli kesilmesi sorunu geliyor. Özellikle ADSL – VDSL geçişlerinde sıkça rastlanan modem bağlantı kopma sorunu çok can sıkıcı olabiliyor. Peki kablosuz bağlantım sürekli kopuyorsa ne yapmalıyım?

Özellikle oyun oynarken yada internet ortamında önemli bir iş yaparken sürekli kesilen internet bağlantısı kullanıcıları çıldırtma noktasına getirmiş gibi duruyor. Mail destek bölümümüze bir haftada bu konu ile alakalı çok sayıda yardım talebi geldi. Bizde bu konuda bir makale yazmaya karar verdik.

İnternet bağlantısı sürekli kopuyor ise teknik bir sorun olma olasılığı her zaman için çok yüksektir. Ancak modem kablolu olarak herhangi bir bilgisayara bağlı olduğunda nadiren de olsa bilgisayardan kaynaklı korsan yazılım yada virüs internet bağlantısını etkileyebiliyor.

[affiliate_news id=”2227″]

İnternet Bağlantısı Neden Sürekli Kopuyor?

Modemin bağlantısı koptuğunda hemen ardında modem ışıkları yanıp sönüyor ve bir süre sonra internet bağlantısı yeniden geliyor ise internet hattınızda yada modeminizde sorun var demektir.

Öncelikle internet bağlantınız sürekli kopuyor ise operatör (Ttnet, Superonline vb.)  firmanız ile iletişime geçerek altyapı çalışması olup olmadığını sorgulatmanızda yarar var. Dönem dönem firmalar belirli bölgelerde internet hızı ile alakalı düzenlemeler yaptığından modem bağlantısı durmadan kopabiliyor.

İnternet bağlantınız sürekli gidip geliyor ise ve internet hattı ile alakalı bir sorun yoksa muhtemelen modeminiz arızalanmış olabilir. Modemler sürekli açık kaldıklarından bir süre sonra internet bağlantısı sorunu yaratabiliyor. Modeminizde sorun olup olmadığını yine bağlı olduğunuz operatör firma ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Nadirende olsa modem bağlantı kopma sorunu kablolardan kaynaklanabiliyor. Özellikle evde kablolar yerden çekilmiş ise bir süre sonra yalıtım sorunları oluşabiliyor. Yeni bir modem almadan önce kablolarınızı kontrol etmenizde yarar var.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar