İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone 13 -13 Pro & 13 Pro Max Sim Kart Takılı Değil Hatası | Çözüm

2022’de satış adetlerinde patlama yaşanan Apple’ın en son amiral gemisi telefonlarında sorun mu var? Özellikle iPhone 13 Pro Max modeli başta olmak üzere tüm iPhone 13 serilerinde sim kart sorunları ortaya çıkmaya başladı. Satış rakamlarına göre oldukça düşük miktarda geri dönüş olsa da daha önce Apple’da bu sıklıkta geri dönüş olmadığı söyleniyor.

Apple konu hakkında henüz bir açıklama yapmazken özellikle Ortadoğu ülkelerine gönderilen son parti telefonlarda bu sıkıntının yaşandığı belirtiliyor. Takipçilerimizden gelen bir geri bildirimde kullandığı iPhone 13 Pro Max’te “geçersiz SIM” veya “SIM yok” uyarısı aldığını ve bu hatanın sürekli olmadığını belirtiyor. Hatanın sürekliliği olmaması yazılım ile alakalı bir sorun olacağı izlenimi yaratsa da çok farklı sebepleri olabiliyor. Özellikle iPhone sim kart okuma hatası ile servise gelen cihazların çoğunda problem müşteri kaynaklı çıkabiliyor.

Apple iPhone Sim Kart Hatası Sebepleri

  1. Operatör kaynaklı sorunlar: İlk olarak kullandığınız hatta göre operatör firmanız ile irtibata geçin telefonu yeni aldığınızda çekim sorunları hattınızın uyumluluğuna göre farklılık gösterebilir.
  2. Kesik sim kart kullanımı: Sim kartınızı daha önce mikro almak yerine kestirdiyseniz sim yok hatası alabilirsiniz. Sim kart hatası almasanız bile orijinali gibi olmayacak telefon az çekecek yada internete yavaş girecektir.
  3. Sim kart oksitlenmesi: Kullandığınız sim kart daha önce bir süre nemli ortama maruz kaldıysa yada dışarıda beklediyse oksitlenme oluşmuş olabilir. Bu durumda telefon sim kartı göremeyecek yada görmekte zorlanacaktır.
  4. Güncel yazılım kullanmama: Telefonunuzu yeni aldıysanız yada güncellemeleriniz kapalı ise yeni gelen bir güncellemeyi kaçırmış olabilirsiniz. Unutmayın Apple bir çok sorunu yazılım güncellemesi ile ortadan kaldırmaktadır.

Yukarıdaki sim kart hatası sebeplerini kontrol etmenize rağmen sorunu çözemediyseniz ve telefonunuzda hala SIM kartınızla ilgili bir uyarı görüyorsanız Apple destek ile iletişime geçin.

Bağlantıdan Apple Destek randevusu oluşturabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

HABER

İPhone iOS’u Yükseltmek Neden Önemlidir?1. Performansı Artırmak İçin2. Hata Düzeltme3. Güvenlik Güncellemesi4.  Yeni Özellikler5. Uygulama Birlikte Çalışabilirliği 6. Yeni Emojiler7. iOS’ta Siri Yeni Sese Sahip8....

HABER

ProMotion Hızlı Yenileme Bazı Uygulamalarda ÇalışmıyorApple Watch Kilit Açma SorunuGeniş ve Ultra Geniş Kameralar Arasında Otomatik Geçiş Yapma Sorunu Bu ayın başında piyasaya çıkartılan...

Çözüm

iPhone 13 Ekran Görüntüsü AlmaiPhone 13 Ekran Resmini PDF YapmaiPhone 13 Ekran Videosu Alma 1 Ekim itibari ile ön siparişleri teslim edilen iPhone 13...

Çözüm

Android Rehberi iPhone’a Aktarma Nasıl Yapılır?Gmail ile Android Telefondan iPhone’a Rehber AktarmaUygulama ile Android Telefondan iPhone’a Rehber Aktarma Telefonlar insanların iletişim kurmak için icadından...

error: Yazı Telif Hakkı İçermektedir!!!