İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

iPhone 13 Hataları | Şimdiye Kadar Bildirilen Hatalar

Bu ayın başında piyasaya çıkartılan iPhone 13 modelleri Apple iPhone tutkunlarının ilgisi ile karşılaştı. Öyle ki teknoloji marketlerindeki stokların tamamı eritildi. Ön sipariş vermeyen kullanıcılar yeni cihazları elde etmek için bir süre daha bekleyecek gibi duruyor. Öte yandan yeni cihazı kullanmaya başlayan kullanıcılar iPhone 13 hataları bildirilmeye başladı. Bu makalemizde bildirilen hataları sizlerle paylaşacağız.

Apple genelde yeni cihazlarda karşılaşılan sorunları daha sonraki güncellemelerde hızlıca gidermeyi planlıyor. Bu süre içerisinde kullanıcılardan gelen geri bildirimler dikkate alınarak yeni güncellemeler geliştirilecektir.

ProMotion Hızlı Yenileme Bazı Uygulamalarda Çalışmıyor

Phone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’teki ProMotion ekranlar, ekrandaki hareket daha akıcı ve daha sürükleyici bir deneyim gerektirdiğinde yenileme hızlarını 120 Hz’ye yükseltebilir. Özelliğin normalde bu şekilde çalışması gerekiyor. Ancak bazı üçüncü taraf uygulamalar iPhone 13 Pro’nun hızlı yenileme hızıyla düzgün çalışmıyor.

Özellikle, bazı uygulamalar 120 Hz kaydırma ve tam ekran geçişlerini 60 Hz animasyonlarla birleştirerek sarsıcı bir görsel deneyim yaratıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Nasıl çözülür: Apple, uygulama üreticilerinin yazılımlarını 120 Hz’yi destekleyebilecekleri bir beyanla işaretlemeleri gerektiğini söylüyor. Apple, yakında bu gereksinimi geliştiricilere açıklamayı planlıyor. Ayrıca Apple, şirketin Temel Animasyon araçları kullanılarak oluşturulan animasyonları içeren bir hatayı düzeltmeyi planlıyor; bu düzeltme bir yazılım güncellemesi ile yakında geliyor.

Apple Watch Kilit Açma Sorunu

Apple Watch ile kilit açma özelliği bazı iPhone 13 modellerinde çalışmıyor. Yeni iPhone’lar, telefonunuzun kilidini parmak iziyle açmanıza olanak tanıyan Touch ID’yi geri yüklememiş olabilir, ancak yüz maskesi takarken telefonunuzun kilidini açmak için bir geçici çözüm vardı.

Bu yılın başlarında, iOS 14.5 güncellemesi, aynı zamanda bir Apple Watch ile yüz maskesiyle telefonunuzun kilidini açma özelliğini ekledi. Yeni iPhone 13 sahiplerinden bazıları ise Apple Watch ile kilit açma sorunu ile karşılaştı.

Nasıl çözülür: iOS 15.0.1 yazılım güncellemesi, özellikle iPhone 13 kullanıcıları için Apple Watch kilit açma sorununu dile getirerek hata düzeltmeleri vaat ediyor. Ayrıca beraberindeki watchOS 8 güncellemesini indirmeniz gerekecek.

Geniş ve Ultra Geniş Kameralar Arasında Otomatik Geçiş Yapma Sorunu

iPhone 13 Pro modellerinde, telefonun 12 MP ultra geniş kamerasını kullanan yeni bir makro modu bulunuyor. Objektifin 5.5 inç yakınında olan bir nesneyi çekmeye çalıştığınızda telefon ana geniş objektiften ultra geniş olana geçecektir. Apple, bu özelliğin yakın ayrıntıları yakalamak için daha iyi olduğunu söylüyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ancak bazı iPhone 13 Pro kullanıcıları yakın çekimlerde bu özelliğin otomatik olarak devreye girmesi ile alakalı sorunları var. Yakın çekimlerde geniş objektif şuan için manuel olarak seçilemiyor.

Nasıl çözülür: Apple, makro çekimler yaparken telefonlarının otomatik olarak ultra geniş açılı kameraya geçmesi özelliğinin kapatılmasına izin veren bir yazılım güncellemesi geleceğini söylüyor.

Apple’a bildirilen bazı iPhone 13 sorunları: iPhone 13 ile alakalı bazı ekran sorunları ve uygulamaların otomatik olarak kapanması sorunları forumlarda sıkça dile getirilse de Apple, kullanıcı tercihlerin ve üçüncü taraf uygulamaların bu sorunlara neden olduğunu belirtiyor.

iPhone 13 cihazlar için iPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı bazı sorunların(ısınma sorunu, wifi sorunu, şarj sorunu, hoparlör sorunu, ses sorunu, şebeke sorunu, dokunmatik sorunu, internet sorunu) yaşanmaması adına Apple oldukça titiz davranıyor. Kullanıcı geri bildirimlerini oldukça fazla önemseyen şirket yorumları dahil inceleme altına almış durumda.

iPhone 13 telefonlarda yaşadığınız sorunları Apple’a bildirmek için Apple Geri Bildirim formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

HABER

Analistler, Apple’ın Perşembe günü kazançlarını paylaştığı 2019’dan bu yana ilk yıllık gelir düşüşünü kaydetmesini beklediklerini söylüyorlar. Apple, yıllık düşüşü temsil eden kazançlarını en son...

Çözüm

2022’de satış adetlerinde patlama yaşanan Apple’ın en son amiral gemisi telefonlarında sorun mu var? Özellikle iPhone 13 Pro Max modeli başta olmak üzere tüm...

HABER

Apple, iPhone güncellemelerini nispeten sık aralıklarla yayınlar. Her yıl büyük bir işletim sistemi güncellemesinin yanı sıra Apple, sorunları çözmek, kısmen onarmak veya güvenliği yükseltmek için...

Çözüm

1 Ekim itibari ile ön siparişleri teslim edilen iPhone 13 ile alakalı merak edilenleri derleyeceğimiz yazı dizisine başlıyoruz. iPhone kullanıcıları genelde tuş kombinasyonlarının sürekli...