İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone 7 – 7 Plus sarı ekran sorunu kesin çözümü!

Apple iPhone 7 sarı renk sorunu ilk çıktığı günden itibaren dile getiriliyor. Ancak son zamanlarda daha sık gündeme gelmeye başladı. Bazı kullanıcılar ekranda sarı bir katman olduğunu  ve bunun gittikçe daha can sıkıcı hale geldiğini söylüyorlar.

 

Son şimdilik tüm iPhone 7 modellerinde gözlemlenmiş değil ancak bir parti iPhone 7 de bu sorunun gözlemlendiği konusunda çeşitli söylentiler var. Eğer sizin de telefonunuzda benzer bir sorun varsa çözümü oldukça basit. 

Sorunun çözümü için;

→ Ayarlar

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Genel

→ Erişilebilirlik

→ Ekran Kolaylıkları

→ Renk Filtreleri

Renk Filtreleri sekmesi altından Renk Tonu seçeneğini aktifleştirirseniz sarı ekran sorununu bir nebze çözmüş olursunuz. Dilerseniz Yoğunluk ve Renk Özü ayarlarını da kendi istediğiniz tonlara göre değiştirebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Esasında bir uygulama yardımı ile bu problemden tamamen kurtulmak mümkündü FlexBright uygulaması iPhone ekran sıcaklık ayarlarını yapılandırmamızı sağlıyor ve sarı ekran görüntüsü ortadan kalkıyordu. Ancak Apple tarafından uygulamanın iPhone modellerine zarar verdiği gerekçesiyle App Store'dan yakın zamanda kaldırıldı.

 

iphone 7 – 7 plus sarı ekran sorunu nasıl çözülür, iphone 7 – 7 plus sarı ekran sorunu var değişim yaparlar mı, iphone 7 – 7 plus sarı ekran nasıl gider, iphone 7 – 7 plus sarı ekran sorunu kesin çözümü iphone 6 – 6S – 6S plus sarı ekran sorunu çözümü, iphone 7 yellow screen eror, Does your iPhone 7 or 7 Plus screen have yellow tint? Here's how to fix it

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar