İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone 8 – 8 Plus ve iPhone X sarı ekran sorunu kesin çözümü!

Apple'ın daha önceki serisi iPhone 7 de yaşanan sarı ekran sorununun iPhone 8 ve iPhone X modellerinde olup olmayacağı merak konusu olmuş durumda.

Eğer iPhone 8 ve iPhone X modellerinde sizin de telefonunuzda benzer bir sorun varsa çözümü oldukça basittir.

İlk olarak True Tone seçeneğini aktif ise pasif hale getiriniz. Ekrandaki sarılık gidecektir.

→ Ayarlar

→ Ekran ve Parlaklık

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ True Tone / Pasif Hale Getirilecek

İkinci yöntem olarak;

→ Ayarlar

→ Genel

→ Erişilebilirlik

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Ekran Kolaylıkları

→ Renk Filtreleri

Renk Filtreleri sekmesi altından Renk Tonu seçeneğini aktifleştirirseniz sarı ekran sorununu bir nebze çözmüş olursunuz. Dilerseniz Yoğunluk ve Renk Özü ayarlarını da kendi istediğiniz tonlara göre değiştirebilirsiniz.

Esasında bir uygulama yardımı ile bu problemden tamamen kurtulmak mümkündü FlexBright uygulaması iPhone ekran sıcaklık ayarlarını yapılandırmamızı sağlıyor ve sarı ekran görüntüsü ortadan kalkıyordu. Ancak Apple tarafından uygulamanın iPhone modellerine zarar verdiği gerekçesiyle App Store'dan yakın zamanda kaldırıldı.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

iphone 8 – 8 plus sarı ekran sorunu nasıl çözülür, iphone 8 – 8 plus sarı ekran sorunu var değişim yaparlar mı, iphone 8 – 8 plus sarı ekran nasıl gider, iphone 8 – 8 plus sarı ekran sorunu kesin çözümü iphone 8 – iPhone X sarı ekran sorunu çözümü, iphone 8 yellow screen eror, Does your iPhone 8 or 8 Plus screen have yellow tint? Here's how to fix it

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar