İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone Konum Geçmişi Önemli Konumlar Nasıl Bulunur?

Apple iPhone kullanıcılarının bir çoğunun kullanmadığı belki de daha önce hiç duymadığı “Önemli Konumlar” özelliğini bu makalemizde sizler için derledik. iPhone önemli konumlar özelliği ne işe yarar?

Konu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

 • iPhone konum kaydı yapıyor mu?
 • iPhone’umu bul konum kaydı yapıyor mu?
 • iPhone geçmiş konumlar nasıl bulunur?
 • iPhone en son nerde kullanıldı?

iPhone önemli konumlar, daha önce yer bildirimi yaptığımız, resim çektiğimiz yada konum servisi kullanan herhangi bir uygulamayı kullandığımız tüm konumları kayıt altına almaktadır. Kısacası iPhone cihazınızda sizi takip eden konumlarınızı kayıt altına alan bir servis var diyebiliriz. Apple cep telefonundan nereye gidildiğine nasıl bakılır sorusuna kısmen cevap verebilen bu özellik bir çok kullanıcı tarafından kapatılıyor. Nedeni iPhone telefon kullanıcıları gittiği yerlerde telefonlarından bir işlem yaptıklarında servis devreye giriyor ve konumları kayıt altına alıyor.

iPhone Önemli Konumlar Nasıl Görüntülenir?

 1. Ayarlar
 2. Gizlilik
 3. Konum Servisleri
 4. Sistem Servisleri
 5. Önemli Konumlar (iPhone’unuzun ve iCloud’a bağlı aygıtlarınızın; Harita’da, Takvim’de, Fotoğraflar’da ve daha fazla uygulamada konumla ilgili yararlı bilgileri sağlamak amacıyla sizin için önemli yerleri öğrenmesine izin verin. Önemli konumlar uçtan uca şifrelenir ve Apple tarafından okunmaz.

iPhone önemli konumlar menüsünden konum geçmişini görüntüleyebilir, devre dışı bırakabilir yada eski konum geçmişinizi silebilirsiniz.  iPhone önemli konumlar özelliği hakkında merak ettiklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

 1. Ayse

  Mart 6, 2023 at 10:02 am

  Merhaba onemli konumlarda yalnizca enson konum gorunuyor ozet kisminda 200 tane konum var ama acilmiyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar