İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone’umu bul telefon kapalıyken çalışır mı?

 

iOS 8 ile birlikte hayata geçirilen iPhone'umu bul " Find my iPhone " özelliği sayesinde telefonumuzu unuttuğumuz yerde rahatça bulabiliyoruz. Bu özellik sayesinde, iPhone’umuzu kaybettiğimizde icloud.com veya bir arkadaşımızın iPhone’u üzerinden kullanabileceğimiz iPhone’umu Bul uygulamasıyla, “ Açık olan ve pili bitmemiş " iPhone’umuzun yerini kolayca harita üzerinde görebiliyoruz. Telefonumuz kapalı konumdayken malesef bu özelliği kullanamıyoruz. Bu durumda telefonumuzun pili bitti ise yerini bulmamamız malesef imkansızlaşıyordu. 
Apple'ın getirdiği yeni eklenti sayesinde telefonumuzun pili bitmeden önce son bir defa daha sinyal vermesini sağlayabiliyoruz. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

son-konumApple gizlilik politikası nedeni ile bu özellik kapalı olarak gelmektedir. Basit bir ayar ile bu özelliği aktif hale getirebiliyoruz. iPhone'umu bul telefonda nerde ve nasıl ayarlanıyor maddeler halinde sıralıyoruz;

→ Ayarlar

→ iCloud 

→ iPhone’umu Bul

→ " Son Konumu Gönder " seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Bu işlem bittiğinde iPhone’umuzu kaybettiğimizde cihazımızın pili bitmeden önce son konumunu Apple’a gönderdiği için yerini bulma şansımız yükseliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Cevdet

    Ocak 23, 2017 at 11:32 pm

    İphonumu bul tam anlamıyla işe yaramıyor bence bide kapalıyken bulacağını hiç sanmıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar