İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ISK Coin Nedir? | ISKRA Token Bilgileri | ISK Coin Yorum

Blockchain oyunları, birçok oyuncu ve oyun stüdyosu için yeni bir konsept. Oyunların nasıl geliştirildiği ve oynandığı konusunda temel bir paradigma değişimini temsil ediyor. Şimdiye kadar, blok zinciri tabanlı oyunlar ve kripto varlıkları arasındaki ayrılmaz bağlantı, birçok geliştiriciyi bu olgunlaşmamış pazara girmekten caydırdı. Bazıları, blockchain oyunlarının herhangi bir gerçek popülerlik düzeyine ulaşmak için uzun bir yolu olduğuna inanıyor ve risk almak ve teknolojiye öncülük etmek istemiyorlardı. Ancak tahminlerinin aksine piyasa hızlı tepki verdi. En önemlisi, teknoloji meraklısı genç kripto meraklıları, blockchain oyun alanına hızla girdi.

Axie Infinity, Mir 4 ve Town Star gibi blok zinciri teknolojisini oyunlara entegre etmeye yönelik ilk girişimlerden bazıları büyük başarı elde etti. Bu, bu oyunların kalitesini standartların altında gören birçok geleneksel oyun geliştiricisi için bir şok oldu. Birçok stüdyo, blockchain oyunlarını farklı kılan şeyleri kaçırıyor. Blockchain oyunları, oyuncuların oyun içi varlıkları üzerinde değişmez bir mülkiyete ve tam kontrole sahip olduğu ve oyun dışında serbestçe takas ettiği, çok farklı bir dilbilgisi ile yazılmış yeni bir türdür.

Oyun tarihinin çoğu için geliştiriciler, hem oyun içi ekonomiyi hem de oyuncular tarafından toplanan oyun varlıklarını kontrol eden merkezi bir model izlemiştir. Bu nedenle, zaten masaları değiştirmeye ve daha adil oyuncu merkezli bir alan şekillendirmeye başlamış olan blockchain oyunlarının yükselişine karşı temkinli olmaları doğaldır.

Oyna-kazan oyunu, oyunun evriminde bir sonraki belirleyici andır. Blockchain’den önce kullanıcılar oyun oynayarak somut ödüller kazanamazdı. NFT’lerin ve blok zinciri teknolojisinin yaratılmasıyla, kullanıcılar artık kripto para birimi için pazarlarda satılabilecek çeşitli oyun varlıkları kazanarak finansal ödül üretebilirler. Mevcut kazan-kazan oyunları, kullanıcılar için finansal ödüller yaratır, ancak eğlence sağlamaz. GameFi “Oynat-kazan” zihniyetinden, finansal ödülleri eğlenceli bir oyun deneyimi ile birleştiren “oyna ve kazan” zihniyetine geçerek paradigmayı tersine çevirdi.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ISKRA Nedir?

Iskra, oyuncuları ve oyun stüdyolarını bir araya getiren bir blockchain oyun merkezidir. Platform, oyuncuların kaliteli blok zinciri oyunlarını keşfetmelerine ve keyfini çıkarmalarına ve kendi topluluklarını oluşturmalarına olanak tanır. İlgilenen kullanıcılar, Launchpad aracılığıyla ilk kez yeni oyun projelerini keşfetme fırsatına sahip olacaklar. Kullanıcılar ayrıca oyun içi jetonları ve oyun dışında değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) olarak basılan diğer oyun içi varlıkları serbestçe takas edebilir.

Oyun stüdyoları, TCG, Strategy, Collectible ve MMORPG dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm türlerde oyunlar oluşturmak için Iskra tarafından sağlanan çeşitli kaynakları kullanabilir. Bu nedenle, finansman ve altyapıdan token ekonomisine ve tutkulu bir topluluğa kadar blockchain oyunlarının geliştirilmesi ve işletilmesi için gerekli olan tam destek sağlanıyor.

Basit ama güçlü bir felsefeleri var: Topluluk liderliğindeki yönetişime dayalı merkezi olmayan bir platform sağlayın. Topluluk büyüdükçe, platformumuz genişleyecek ve daha yüksek bir ademi merkeziyetçilik düzeyine ulaşacaktır. Topluluk, yeni oyunların piyasaya sürülmesi, ücret fiyatlandırması ve yeni hizmetlerin geliştirilmesi de dahil olmak üzere platform ve ekosistem yönetimi ile ilgili önemli kararları yönetme yetkisine sahiptir. Ayrıca, platform tarafından toplanan ücretlerin çoğu topluluğa geri dağıtılır. Iskra tarafından geliştirilen son derece karmaşık orta ve uzun vadeli stratejiler seti kapsamında platform, nihai olarak tam bir ademi merkeziyetçilik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

ISK Coin Nedir?

Yerel bir token olarak ISK, Iskra ekosisteminde sağlanan her türlü hizmet için kullanılır. ISK’nın üç temel yardımcı programı vardır:

  • Pioneer NFT’leri satın almak için özel para birimi: 10.000’inci Pioneer NFT satıldıktan sonra, kalan tüm Pioneer NFT’ler yalnızca ISK ile satın alınabilir.
  • Yönetim belirteci: Sahipler, Iskra platformunu yöneten inisiyatifleri önerme ve oy kullanma hakkına sahiptir.
  • Anahtar para birimi: ISK, Iskra platformunda tüm amaçlara hizmet eder. Diğer varlıklarla takas edilebilir ve Iskra ekosistemindeki çeşitli diğer hizmetler için işlem ücretleri ve ücretleri için bir ödeme şekli olarak kullanılabilir.

Stake Avantajları

ISK tokenlerinizi Iskra platformunda stake ederek aşağıdaki avantajların tümünü alacaksınız:

  • Yönetim tekliflerine katılma ve oy kullanma hakkı: Iskra platformunun çalışma politikalarını önerme ve oy kullanma hakkı.
  • ISK: Bir sonraki bölümde açıklandığı gibi Dağıtım Planına göre daha fazla $ISK jetonu ile ödüllendirildi.
  • CP’ler: tanımlanmış bir formüle dayalı CP’lerle ödüllendirilir.

ISK Coin Bilgileri

ISK Coin Nasıl Alınır?

ISK ile şu anda işlem yapılan en büyük borsa Gate.io‘dur. İşlem çiftleri, ISK ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla ISK coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...