İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği IBAN Güncelleme | Kaydetme

İŞKUR kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatırılacak? İŞKUR kısa çalışma ödeneği başvurusu ve sorgulama nasıl yapılır? Kısa çalışma ödeneği sonuç sorgulama nasıl yapılır? Tüm merak edilenleri yapılan son açıklamaya göre cevaplamaya çalışacağız.

Kısa çalışma ödeneği hakkında vatandaşları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, ödeneğin ilk maaşının ne zaman verileceği, IBAN Bilgileri güncelleme duyurusuna ve diğer detaylara yer verildi.

[affiliate_news id=”17037″]

İlgili makalede daha önce Kısa Çalışma Ödeneği Kapsamı konusuna açıklık getirmiştik. Başvurular yapıldıktan sonra işçilerin kısa çalışma ödemelerini alabilmeleri için mutlaka işkur sisteminde olmaları gerekmektedir. Sisteme kayıt olduktan sonra iban bilgileri girilmesi durumunda maaşlar girilen ibanlara yatırılacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İşkur iban bilgisi güncelleme nedir?

Kısa çalışma ödeneği ile maaşları her ayın 5’inde yatırılacağı ve başvuruların çoğu şirket tarafından yapıldığı açıklandı. Bu noktada kısa çalışma ödeneğinden yararlanmak için çalışanların İŞKUR’a kayıt olmaları ve iban bilgilerini güncellemeleri istendi. Özellikle tüm çalışanların, eski kayıtlı üyeler dahil iban bilgilerini güncellemesi gerektiği bildirildi.

İŞKUR iban bilgisini güncellemek için adımları takip edebilirsiniz.

 • https://esube.iskur.gov.tr adresine giriyoruz.
 • İş Araya bölümünden varsa kaydımız üye girişi yapıyorsunuz. Kaydınız yok ise Üye Ol butonuna tıklayarak adımları takip edip bir kaç dakika içerisinde kayıt oluşturabilirsiniz.

 • Üye girişi yaptıktan sonra ekranın hemen ortasında “IBAN Bilgirinizi Girmek veya Güncellemek için Tıklayınız” seçeneği çıkıyor. Bu seçeneğe tıklıyoruz.

 • Açılan ekranda en alt kısımda iban bilgilerini girebileceğimiz kutucuk bulunuyor. Daha önce iban kaydetmediyseniz yeni bilgileri giriniz.

 • Daha önceden bu kısma iban girdiyseniz zaten hale hazırda iban görüntülenecektir. Burada yapmamız gereken iban bilgilerini teyit edip ekranın üst kısmındaki IBAN Kaydet butonuna tıklamaktır. Bu işlem sonrasında iban bilgileriniz kısa çalışma ödeneği için güncellenmiş ve sisteme kaydedilmiş olacaktır.

İşkur kısa çalışma ödeneği ve iban güncelleme hakkında sorularınızı bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

3 Yorum

3 Comments

 1. Tezel

  Nisan 29, 2020 at 9:34 pm

  Emekli sandığı emeklisi vefat eden babasından, yetim aylığı alan çalışan, kısa çalışma ödeneği alabilir mi?

  • Memed asan

   Mayıs 4, 2020 at 1:06 pm

   İş arayan/kayıt aktif olması gerekiyor mu

 2. Hakan

  Mayıs 7, 2020 at 11:53 pm

  Selam benim son uc yilda toplam 465 gun primim var 5 mayista kçö yatmis ama bana para falan yatmadi
  Nedenini ogrenmek istiyorum herhangi bir yerede ulasamiyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar