İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

İşlemci ( CPU ) oyun oynarken yüzde yüz kullanılıyor sebebi nedir?

Değerli teknoburlar oyunlarda yüksek işlemci ( CPU ) kullanımı genelde termal macun değiştirme zamanı geldiğinin yada kasa temizliği ihtiyacının habercisidir. Tabi bu durumlar hale hazırda sıkıntı yaşamadığınız birden oluşan yüksek işlemci kullanımı olduğunda geçerlidir.

Yeni bir bilgisayar topladıysanız ve işlemci oyunlarda 90+ kullanılıyor ise bu durum daha ciddi bir sıkıntının habercisidir. Tabi topladığınız bilgisayar oynadığınız oyunun özelliklerini karşılayacak derecenin üzerinde olduğu durumlardan söz ediyoruz.

Öncelikle yeni bilgisayarlarda oyuncuların düştüğü en büyük hata işlemciyi biraz düşük tutup ekran kartını maksimum performansta almaktır. Burada karşımıza çıkacak en büyük sıkıntı ekran kartı çok iyiyse yani yüksek FPS alıyorsa işlemci o kareleri işlemekte zorlanabiliyor. Buda işlemci kullanımının %90 üzerinde olmasına ve darboğaza neden olabiliyor.

Tavsiyemiz topladığınız konfigürasyonlarda mutlak bir denklik ve uyum olmasıdır. Örnek vermek gerekir ise GTX 1070 ekran kartı olan bir makine istiyor isek mutlaka intel İ7 işlemci ile kombinasyonu kurmalıyız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kuruduğumuz cihazda özellikler birbirine denk ve hala darboğaz var ise işlemcide arıza olma olasılığı oldukça yüksektir mutlaka servise gönderip yenisini talep etmek gerekir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar