İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Kimlik Kartı Ücreti İnternetten Kredi Kartı ile Nasıl Ödenir?

T.C. Kimlik Kartı yenileme işlemleri için zorunlu olarak ödenmesi gereken kimlik kartı bedeli çeşitli bankalar aracılığıyla yapılabiliyor. Ancak bankalarla zaman kaybetmeden, internet üzerinden kimlik kartı ücretini ödemek isteyen vatandaşlar için artık bir kolaylık getirildi. Buna bağlı olarak kimlik kartı harç bedeli İnteraktif Vergi Dairesi aracılığıyla ödemek mümkün.

Gelir İdare Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada: “T.C. kimlik kartı bedeli, pasaport harcı, pasaport değerli kağıt bedeli, sürücü belgesi harcı ve sürücü belgesi değerli kağıt bedeli tahsilatları; Başkanlığımıza ait https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla 12.04.2018 tarihinden itibaren tahsil edilmektedir” şeklinde belirtilmiştir.

Kimlik Kartı Ücreti İnternetten Kredi Kartı ile Nasıl Ödenir?

İnteraktif Vergi Dairesini kimlik kartı ücretini ödemek için kullanabileceğiniz gibi pasaport harcı ödeme ve sürücü belgesi harcı ödeme seçenekleri için de kullanabilirsiniz.

Kimlik kartı ücretini internet üzerinden kredi kartı ile ödemek için aşağıdaki adımları takip edin.

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Karşınıza çıkan ekranda sayfanın alt kısmında “Harç ve Değerli Kağıt Bedeli Ödeme” seçeneğini bulun ve tıklayın.
  • Bu adımda karşınıza çıkan seçenekler arasından “TC Kimlik Kartı Bedeli Ödeme” seçeneğini seçin.
  • Gerekli kısımları doldurduktan sonra işlem olarak “Değiştirme nedeniyle düzenlenen T.C. kimlik kartı” seçeneğini seçin. Ayrıca Vergi Dairesi olarak ilinizdeki herhangi bir Vergi Dairesini seçebilirsiniz. Bu kısım sadece iade ve mahsup yapılması durumunda önemli olacaktır.
  • Eğer kayıp nedeniyle kimlik kartınızı yenilemek istiyorsanız, seçenekler arasından “Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kayıp bedeli” seçeneğini seçin.
  • Kimlik kartı yenileme bedeli için 30,00 TL, kayıp bedeli için ise 60 TL ücret alınmaktadır.
  • Bu adımdan sonra kredi kartı bilgileriniz ile gerekli ödemeyi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar