İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

KLAP Coin Nedir? | KLAP Finance: Klaytn Kredi Başvurusu

KLAP (Klaytn Kredi Başvurusun), kullanıcıların mevduat sahibi veya borçlu olarak katılabilecekleri, merkezi olmayan bir saklama dışı likidite piyasası protokolüdür. Mevduat sahipleri pasif bir gelir elde etmek için piyasaya likidite sağlarken, borçlular aşırı teminatlı (sürekli) veya yetersiz teminatlı (tek blok likidite) şekilde borç alabilirler.

KLAP Finance Nedir?

Klap, Klaytn’de en büyük DeFi protokollerinden biri olan AAVE’ye dayanan bir borç verme ve borç alma piyasasıdır.

AAVE, uzaydaki en saygın ve güvenli protokollerden biri haline geldi. Klaytn’deki DeFi büyüdükçe, tek bloklu flash kredi özelliği de çok sayıda MEV ve arbitraj stratejisine yol açarak protokolün kullanımını artıracaktır.

KLAP, Klaytn ekosistemindeki AAVE ve diğer DeFi protokollerinden birkaç temel farklılığa sahip olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İlk olarak, KLAP, Klaytn üzerinde daha büyük bir DeFi ekosistemi oluşturmak isteyen birkaç deneyimli DeFi/Web3 geliştiricisi tarafından oluşturulacaktır. KLAP tamamen açık kaynaklı olacak ve güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulacaktır.

Ekip, yalnızca Klaytn’de değil, diğer ekosistemlerde de geliştiriciler ve projeler arasında geniş bir ağa sahiptir. Protokolü güçlendirmek için köprüler, DeFi kullanıcıları ve fonlar, ortaklıklar vb. dahil olmak üzere daha fazla proje ve likidite getirmeyi planlıyor.

Son olarak, DeFi mimarisi ve tokenomik tasarımlarındaki en modern yeniliklerden bazılarını KLAP’a dahil ettiler.

KLAP Coin Nedir?

KLAP, KLAP Finance’ın yardımcı program belirtecidir. KLAP belirtecinin birden çok yardımcı programı vardır.

KLAP sahipleri, vesterler ve KLAP-KLAY LP’leri ve NFT’leri almak için jetonlarını kilitleyebilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

NFT’ler size şunları sağlar:

  • KLAP üzerindeki her bir tokenin ödünç verme/ödünç alma havuzları için KLAP emisyonlarını belirlemek için oy kullanma hakları
  • Hem borç verme/borç alma hem de Havuz 2 için likidite madenciliği ödüllerinde Getiri Arttırıcılar
  • Sahipler ayrıca Hazine fonlarının kullanımı ve ek hizmetlerin eklenmesi gibi daha geniş protokol düzeyindeki kararlar için oy kullanabilirler.

Merkezi olmayan bir protokol olarak, hiç kimsenin KLAP başlatıldıktan sonra kapatma yetkisi yoktur. KLAP’ta sıfır olmayan bir miktarda ödünç/borçlu varlık olduğu sürece, protokol faiz oranlarında küçük bir ücret aldığından hazine büyümeye devam edecektir. Hazine, protokoldeki tüm ücretlerin %80’ini alır. Çizginin aşağısındaki bir noktada, Ve sahipleri oy kullanabilir ve KLAP sahiplerinin KLAP’leri için hazine fonlarını yakmalarına ve kullanmalarına izin vermeye karar verebilir . Örneğin, biri toplam KLAP arzının %1’ine sahipse, tüm hazine fonlarının %1’ini kullanmak için tüm KLAP’lerini yakabilir.

KLAP, maksimum toplam 1.000.000.000 (1 milyar) token arzına sahiptir.

Bununla birlikte, yakma ve kullanma mekanizması topluluk tarafından oylanacaksa, maksimum toplam arz muhtemelen bundan önemli ölçüde daha az olacaktır.

KLAP Coin Bilgileri

KLAP Coin Nasıl Alınır?

KLAP ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, ve Claimswap’dır. İşlem çiftleri, KLAP ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla KLAP coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...