İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

KLIMA Coin Nedir? | KlimaDAO Nedir? | Klima Token Yorum

KlimaDAO, karbon destekli, algoritmik kripto para birimi KLIMA belirteci aracılığıyla iklim eylemini yönlendirmek ve manifestolarını yerine getirmek için merkezi olmayan otonom bir Kuruluştur.

Protokol büyüdükçe KlimaDAO, karbon piyasalarının kritik sorunlarını çözmeyi hedefliyor.

  • Likidite Eksikliği: Karbon Kredilerinin birçok farklı çeşidi vardır; karbon komisyoncuları ve aracılar, alıcılar ve satıcılar tarafından piyasanın toplam likiditesini bölerek kullanılır.
  • Opaklık: Alım satımlar genellikle kapalı kapılar ardında gerçekleşir ve alıcıların piyasayı gereğinden az satın almalarına olanak tanır.
  • Verimsizlik: Karbon kredisi satın alma ve kullanımdan kaldırma, sürtüşmeler ve engellerle birlikte gelir, poligon ekosistemini kullanarak bu sürtüşmeleri tüm kullanıcılar için ortadan kaldırır.

Hedeflerini gerçekleştirirken, KlimaDAO karbon piyasalarının tek ve en büyük yıkıcısı olacak ve karbon destekli yeni bir parasal sistem için emsal teşkil edebilir. KlimaDAO, katkıda bulunanlar için hesap verebilirlik, paydaşlar için ödüller ve katılanlar için yönetimde bir pay sunarak web3 ekosistemine hizmet edecektir.

KLIMA Coin Nedir?

Klima, merkezi olmayan, Algoritmik tabanlı, rezerv para birimi olmayı hedeflemektedir. Yüksek düzeyde, jetonun 4 aksiyonu vardır:

  1. Her KLIMA belirtecinin, belirteci destekleyen bir Öz Değeri (IV) vardır. Belirteci destekleyen daha fazla varlık olsa da, belirteçle ilişkilendirilmiş bir minimum değer vardır. Bu nedenle, bir taban fiyat vardır, ancak protokolün tavan fiyatı yoktur. Bugün itibariyle, Intrinsic değer 1 karbon tonudur. Başka bir deyişle, her KLIMA jetonu 1 Karbon Ton tarafından desteklenmektedir.
  2. KLIMA belirteci yalnızca protokol tarafından basılabilir veya yakılabilir. Protokol, arzı genişletme ve daraltma yeteneği ile tokenin “merkeziyetsiz, merkez bankası” olarak hizmet ediyor.
  3. KLIMA, IV’ün üzerinde işlem yaparken, protokol arzı genişletir ve KLIMA’yı piyasaya satar. Protokol daha fazla arz oluşturabileceğinden, belirteci destekleyen IV olduğu sürece, IV ile piyasa fiyatı arasındaki farktan fazla rezerv oluşturur.
  4. KLIMA IV’ün altında işlem gördüğünde, protokol KLIMA’yı satın alır ve yakar, sözleşmeli tedarik. Belirteci içsel değerin altında satın aldığı için protokol, KLIMA’ya göre rezervleri spread’den destekler.

KLIMA Coin Bilgileri

KLIMA Coin Nasıl Alınır?

KLIMA ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar BitMart ve Gate.io‘dur. İşlem çiftleri, KLIMA ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla KLIMA coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Aylık kripto para çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

Hasaki, kullanıcıları belirteç ödülleri aracılığıyla müdahale eğitimine katılmaya teşvik etmeyi planlıyor. Verileri etiketlemeye ve düzenlemeye yardımcı olmak için Hsaki’nin yanıtlarının doğruluğu hakkında geri bildirim...

Kripto Para

Affyn (FYN), Oynaması Ücretsiz, Oynat ve Kazan mobil oyunuyla blockchain destekli bir Metaverse projesi inşa eden Singapur merkezli bir şirkettir. Coğrafi konum belirleme yeteneğinden ve...

Kripto Para

GoMining(GMT), madenciliği basit ve herkes için erişilebilir hale getirmeyi misyon edinmiş bir şirkettir. Yaklaşık 6 yıldır 2017 yılından beri sektörün içindeler. İki önemli ürünleri var....

Kripto Para

EDU Coin, Binance Launchpad listesine eklenmesiyle birlikte ön satışa katılmak isteyen tüm yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Bu yazımızda Open Campus ve EDU Coin hakkındaki...