İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Knight Online Yeni Telefon ve Numara İle OTP Kurulumu

Knight Online geçtiğimiz dönemde hesap güvenliğini arttırmak için OTP kullanımını zorunlu olarak devreye sokmuştu. İlk zamanlar OTP kurulumda oldukça fazla sorun yaşayan kullanıcılar sistemin güvenliği ile alakalı bu gelişme ile birlikte hesap güvenliğinin ne derece arttığını gördüler. OTP ile giriş işlemleri sonrası daha önceden oyunda defalarca kez hesabı çalınan yada dolandırılan kullanıcılar bile oyuna geri dönmeye başladılar.

Knight Online gibi oyun içi bir piyasanın bulunduğu ve maddi açıdan değerli hesapların olduğu oyunlarda mutlaka OTP yada Google Authenticator tarzında uygulamalar ile giriş yapılması gerekiyor. Oyunun yıllardır büyük bir güvenlik açığını bu uygulama kapatmış gibi görünüyor.

Gelelim konu başlığımıza, oyuna ilk girişte mutlaka OTP kurulması ve kullanılması gerekiyor. Peki telefon değiştirildiğinde farklı bir cihaz alındığından Knight Online OTP sistemi yeni telefona nasıl aktarılıyor?

Knight Online Yeni Telefon OTP Kurulumu

Yeni telefona OTP kurulumu için aslında oldukça basit bir yöntem geliştirilmiş durumda. Tabi forum sitesinin biraz karmaşık olması ve arama barının tam verimli çalışmaması bazı basit kurulum detaylarını kullanıcıların atlamasına neden oluyor.

 • Yeni telefona OTP uygulamasını kurun.
 • Daha sonra otp.nttgame.com sitesine kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapın.
 • Üst kısımdaki menüden MY ICS sekmesindeki Resend OTP ID & Auth Code seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda RESEND AUTHENTICATION CODE butonuna tıkladıktan sonra size yeni ID ve Şifre gelecek.
 • Gelen yeni ID ve Şifreyi OTP uygulamasına girin. Bu işlem sonucunda yeni telefonunuza OTP taşıma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Knight Online Telefon Numarasını OTP Sisteminde Değiştirme

 • İlk olarak otp.nttgame.com sitesine kullanıcı adı şifreniz ile giriş yapın.
 • Daha sonra yukarıdaki menüden My ICS sekmesindeki Change Mobile Number seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda gerekli bilgileri (ülke, yeni telefon numarası, OTP programına gelen kodu) girin
 • REQUEST CODE butonuna tıklayın. Daha sonra telefonunuza yeni bir kod gelecek.
 • Telefonunuza gelen kodu alt kısımda bulunan gerekli alana yazın.
 • SUBMIT CODE butonuna tıklayın. Bu işlem sonucunda Knight Online OTP sistemindeki telefon numaranız değişmiş olacaktır.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Knight Online oyuncularının büyük bir çoğunluğu özellikle yeni serverlarda takı ve unique item düşürmek için fragment kırdırmaktadır. Fragment diğerlerine göre (Kutu ve Gem) bence...

Çözüm

Knight Online oynayan oyuncuların yüzdesel olarak büyük bir kısmı kutu kırdırmıştır. Özellikle yeni serverlarda unique item çıkartmak için kutu kırdırılmaktadır. Kutu kırdırma işleminde genelde...

Çözüm

Knight online gem dropları yıllardır çoğu oyuncu tarafından merak edilmektedir. Öncelikle en iyi itemler Silver Gem’den düşmektedir. Daha doğrusu iyi item çıkma yüzdesi diğerlerine...

Çözüm

Knight Online açık harita pvp oyunu olarak yıllar önce piyasaya çıktı. Ancak günümüzde oyun içi gold bar fiyatları o kadar arttıki artık farm adı...