İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Lenovo İdeapad S130 ’81J20029TX’ İncelemesi : Özellikleri

Son senelerde pazarda isminden oldukça fazla söz ettiren ve bunu satış rakamlarına yansıtan Lenovo firmasının ülkemiz pazarına yeni giren İdeapad S130 modelini mercek altına alıyoruz. Giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz bu cihaz fiyatına göre sunduğu özellikler ile son kullanıcı tarafında iyi bir geri dönüş alacaktır diye düşünüyorum. Peki , Lenovo İdeapad S130 nasıl , kullanıcısına neler sunuyor?

Tasarım

Lenovo İdeapad S130 modeli ilk bakışta klasikleşmiş Lenovo tasarımıyla bizleri karşılıyor. Gri bir kasaya sahip olan bu cihazın plastik bir yapıda olduğunu söylemeliyim. Bir önceki nesli olan İdeapad 120S’e göre biraz daha derli toplu ve daha küçük boyutlarıyla bizleri memnun eden cihaz 1.47 KG ağırlığı ile oldukça taşınabilir bir konumda yer alıyor. Artık Lenovo ile bütünleşen 180 derece açılabilen menteşe sistemi de yine bu cihazda mevcut. Menteşenin 180 derece açılabiliyor olması özellikle iş ortamında veya küçük çocuğu olan ailelerde cihazın kozmetiğini korumak adına oldukça avantajlı.

Ekran

Lenovo İdeapad S130 modelinin ekranına baktığımızda bizleri 14 inç boyutunda 1920×1080 çözünürlüğe sahip bir ekran karşılıyor. Özellikle kendi segmentinde görmeye pek alışık olmadığımız bu FHD panel mat yapısı sayesinde yansımayı önlüyor ve kullanıcısına yoğun ışıklı veya güneşli ortamlarda bile rahat bir çalışma sağlıyor.

Pil Süresi

Lenoovo İdeapad S130 kullanıcısına günlük kullanımlarda yaklaşık 5 saat bir kullanım ömrü sunuyor. Her ne kadar Lenovo’nun resmi sitesinde bu süre 8 saat görünse bile en fazla 5 saat alınabildiğini rahatlıkla belirtebilirim. Yine bu segment için hayli yeterli olan pil performansı bilgisayarını çok aktif şekilde kullanmayan bir kullanıcının bir gününü çok rahat geçirebileceği düzeyde.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Performans

Lenovo İdeapad S130 modeli Intel’in N5000 Pentium Silver işlemcisini kullanıyor. Turbo ile 2.7 GHz hıza kadar ulaşabilen bu 4 çekirdekli işlemci özellikle günlük işler ve ofis kullanımı için oldukça yeterli. 4 GB RAM ve 128 GB SSD ile desteklenen bu işlemci orta düzey performans gerektiren her işlemin altından iyi bir şekilde kalkıyor diyebilirim.

 • Intel Core Pentium Silver N5000
 • 4 GB DDR4 RAM
 • 128 GB SSD
 • 14 inç 1920×1080 FHD Ekran
 • 2×1 W ses çıkışı
 • 1.47 KG ağırlık

Lenovo İdeapad S130 Alınır Mı?

Lenovo İdeapad S130 modeli Türkiye’de 2400 lira civarında bir satış fiyatına sahip. Özellikle fiyatların oldukça yüksek olduğu şu dönemde sizde taşınabilir , küçük bir cihaz istiyorsanız ve bilgisayardan performans beklentiniz çok yüksek değilse İdeapad S130 kesinlikle tercih edilebilir bir model. Özellikle ekran kalitesi ve Pentium Silver işlemcisi ile ön plana çıktığını söyleyebilirim.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

 1. Ergün

  Mayıs 19, 2019 at 10:09 pm

  Mrb, inceleme yazınız için teşekkür ederim. Bir sorum var, cihazda 2. bir ram slotu var mı acaba ekstra 4gb ram takabilir miyiz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar