İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Lenovo Legion Y530 İncelemesi : Özellikleri

İlk Bakış:

Geçtiğimiz senelerde İdeapad Y700 , Legion Y520 gibi serilerle oyuncular arasında sevilen bir oyuncu markası yaratan Lenovo yeni oyuncu bilgisayarı Y530 ile daha sade ve alışılmışın dışında bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Özellikle tüm markaların içinde olduğu “Oyun Canavarı” tasarımlarına sahip oyuncu bilgisayarlarının tasarımlarından kurtulup tamamen yeni bir tasarım anlayışıyla karşımıza çıkan Y530 alışılmış kırmızı renklerden kendini kurtararak sadece oyuncuların değil yüksek performanslı ürün arayanlarında tercihi olabilecek bir cihaz.

Tasarım:

Oyuncu cihazları genel olarak kalın çerçevelere sahip , ağır ve hantal cihazlar olarak bilinir. Tam olarak Lenovo Legion Y530 modelinin farklılığı burada başlıyor aslında. Cihazın kapağını açıp ilk gördüğünüzde alışılmışın dışında birşeyler olduğunu fark edeceksiniz. Legion Y530 modeline ilk baktığınızda ekran çerçeveleri sizinde dikkatinizi çekecektir. Bu anlamda üst ve yan çerçeveleri minimize eden Lenovo firması göze hoş görünün bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Diğer firmalar gibi agresif bir tasarım yerine daha şık , sade ve ince bir tasarım çizgisinde ilerleyen cihazda masanızın üzerinde bulunan kablo kalabalığını engellemek adına neredeyse tüm giriş çıkış birimleri cihazın arkasında taşınmış. Cihazın sağ ve sol tarafında 1 adet USB 3.0 portuna yer verilirken kulaklık girişi sol tarafta bulunan USB noktasının hemen yanına yerleştirilmiş. Cihazda bulunan USB 3.0 , HDMI , Mini DisplayPort , Type C ve AC Adaptör girişi tamamen cihazın arkasına konumlandırılmış.

Y530 modelinin arka kapağına baktığımız zaman ise hissiyatı güzel tıraşlanmış plastik bir kapak bizleri bekliyor. Bu kapağın üstünde “Legion” ibaresi mevcut. Legion yazısının içinde ise içeriden beyaz renk aydınlatmalı bir Legion logosu bizleri karşılıyor. Cihaza arka taraftan baktığınızda gerçekten şık ve güzel göründüğünü söyleyebilirim.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Performans:

Lenovo Legion Y530 ürünü tasarımıyla fark yarattığı kadar fiyatıylada piyasada rekabetçi bir yerde bulunuyor. Üç farklı donanım seçeneği ile gelen bilgisayarda İntel’in sekizinci nesil i5-8300H veya i7-8750H işlemcilerine yer verilmiş. Yüksek performans sağlayan bu iki işlemcinin yanı sıra Y530 modelinin donanımında 16 GB DDR4 RAM Bellek sunuluyor. İstenildiği takdirde 32 GB DDR4 RAM Belleğe kadar artış yapılabildiğinide eklememiz gerekiyor.

Cihazın ekran kartı seçeneklerine baktığımızda ise şuan ülkemizde 4 GB GTX1050 veya 4 GB GTX1050Ti olarak satışa sunulduğunu görüyoruz. Her iki ekran kartıda oyun ve çizim performansı olarak kullanıcılarını memnun edecektir.

Tüm bunların yanı sıra 3 Hücreli bir pile sahip olan Y530 modeli pil performansı olarak ise tatminkar değil. Günlük işlerinizi yaparken dahi 4 saatin üstüne çıkamayan batarya kesinlikle daha iyi olabilirdi.

Cihazın ses konusuna gelecek olursak Lenovo burada işi profesyonellere bırakmış. Harman Kardon ile çalışan firma ses konusunda oldukça iyi bir iş çıkartmış. Sesi çok yüksek alamasanızda özellikle oyunlarda ihtiyacınızı temiz ve duru ses vererek karşılıyor.

İncelenen Ürünün Donanımı ve Fiyatı:

  • İntel Core i7-8750H
  • 16 GB DDR4 RAM
  • 2 TB HDD + 256 GB m2.sata SSD
  • 4 GB GTX1050Ti

Piyasada diğer markalarla rekabetçi bir fiyata sahip olan incelediğimiz ürün ortalama 9.500 TL civarında.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar