İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Lenovo Legion Y540 İncelemesi : Özellikleri

İlk Bakış:

Geçtiğimiz senelerde özellikle oyuncu bilgisayarı pazarına ciddi yatırımlar yaparak , ciddi pazar payları elde eden Lenovo markası yeni nesil ekran kartlı modelleri ile karşımıza çıkıyor. 2019 senesinde çıkarttığı oyuncu modellerine Y540 ve Y740 ismini veren markanın Y540 modelini detaylı inceleyeceğiz. Önceki senelerde Y50-70 , Y700 ,Y520 ve Y530 serilerine ürün gamında yer veren Lenovo markası Legion Y540 ile oyuncuların ilgisini daha fazla çekmeye çalışacaktır.

Tasarım:

Son senelerde kullanıcıların özellikle oyuncu bilgisayarlarına yönelmesi firmaların bu alanda daha çok yatırım yapmasına ve oyuncu bilgisayarlarının daha farklı formlara girmesini sağladı. Genel olarak ağır , hantal , kaba cihazlar olarak bilinen oyuncu bilgisayarları tüm algıları yıkarak ince formlar kazanmaya başladı. Lenovo firması ise geçen sene ürettiği  Legion Y530 modelinden memnun kalmış olacak ki 2019 serisi olan Legion Y540 serisinde tasarımı aynı tutmuş. Diğer firmaların oyuncu bilgisayarlarına göre nispeten ince çerçeveleri , ince kasası ve hafifliği ile ön plana çıkan Y540 modeli aynı zamanda agresif oyuncu bilgisayarı tasarımından çıkarak tüm kitlelere hitap edebilecek sade ve farklı bir tasarım anlayışını benimsemiş.

Lenovo Legion Y540 modelinde masanızın üzerinde bulunan kablo kalabalığını engellemek adına neredeyse tüm giriş çıkış birimleri cihazın arkasında taşınmış. Cihazın sağ ve sol tarafında 1 adet USB 3.0 portuna yer verilirken kulaklık girişi sol tarafta bulunan USB noktasının hemen yanına yerleştirilmiş. Cihazda bulunan USB 3.0 , HDMI , Mini DisplayPort , Type C ve AC Adaptör girişi tamamen cihazın arkasına konumlandırılmış.

Y530 modelinin arka kapağına baktığımız zaman ise hissiyatı güzel tıraşlanmış plastik bir kapak bizleri bekliyor. Bu kapağın üstünde “Legion” ibaresi mevcut. Legion yazısının içinde ise içeriden beyaz renk aydınlatmalı bir Legion logosu bizleri karşılıyor. Cihaza arka taraftan baktığınızda gerçekten şık ve güzel göründüğünü söyleyebilirim.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Performans:

Legion Y540 donanımıyla bir adım öne çıkıyor. Piyasada rekabetçi fiyatlara sahip olan bu model donanım olarak bir çok kitleye hitap edebilecek konfigürasyon ile bizleri karşılıyor. Piyasaya 9.Nesil İntel Core i5 ve İntel Core i7 işlemciler ile çıkan bu model üzerinde 4 GB GTX1650 , 6 GB GTX 1660Ti ve 6 GB RTX2060 ekran kartlarıyla satın alınabiliyor. Farklı parakende satış noktalarında , farklı konfigürasyonlar ile satışta olan Legion Y540 modeli donanım seçenekleriyle oldukça rekabetçi. Yüksek performanslı işlemci ve yüksek performanslı ekran kartının yanı sıra 8 ve 16 GB’lık RAM seçenekleri sunan model aynı zamanda hibrit ve sadece SSD olmak üzere farklı depolama birimleri ile satın alınabiliyor.

Legion Y540 Donanım Çeşitliliği:

  • İşlemci: İntel Core i5 9300H veya İntel Core i7 9750H
  • RAM: 8 veya 16 GB 2400 MHz DDR4
  • Depolama : 256 GB SSD veya 2 TB + 512 GB SSD
  • Ekran Kartı: 4 GB GTX1650 , 6 GB 1660 Ti , 6 GB RTX2060

 

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar