İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

LG G3 | G4 | G5 Batarya şarj sorunu çözümü

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Lg'nin yeni gözdesi G5 piyasaya gridiği andan itibaren ciddi satış rakamlarına ulaştı. Alt seri LG telefonlarda yaşanan bir takım sıkıntıların bu modelde de tekrarlanması ise kullanıcıların canını oldukca sıkmış durumda, özellikle aniden biten şarj sorunu ciddi can sıkıyor. Her zamanki gibi LG G5'in ilk üretilen modellerinde bu soruna daha fazla rastlanıyor.

 

Sorunun çözümü için;

Öncelikle Pil Kalibrasyonu işlemini denemenizde yarar var.

 

Daha sonra aşağıdaki yöntemleri uygulayınız;

→ Cep telefonlarında en çok pil kullanımını her zaman ekran yapmaktadır. Özellikle otomatik ekran ayarlarını kullanıyorsanız görüş netliği olarak her ortamda rahat kullanım sağlasada pil ömrü ciddi oranda düşürmektedir. Bu yüzden size uygun olan orta düzeyde bir parlaklık ayarını tercih etmelisiniz.

→ Telefonunuzu her bulduğunuz şarj cihazı ile şarj etmeyin. Sebebi ise amper değerleri farklı şarj cihazları bataryanıza şoklama uygulayabilir, belki hızlı şarj edersiniz ancak pil ömrünü düşürmüş olursunuz. Bu şarj cihazı hızlı dolduruyor demeyin orjinal kendi şarjınızı kullanın.

→ Wi-fi ve Bluetooth bağlantı seçeneklerini kullanmadığınızda kapalı konumda tutun. 

→ Aynı zamanda Mobil veri ve Konum servisinide kullanmadığınız durumlarda kapalı tutmanız pil ömrüne ciddi etki edecektir. 

→ Arka planda çalışan uygulamaları düzenli olarak kapatın. Bildirim servislerini sık kullandığınız uygulamalarda aktif hale getirin.

→ Pil ömrünü uzatmak amacı ile eklenen Doze modunu aktif etmeniz pil ömrünü bir miktar uzatabilir.

Konu ile ilgili tarafımıza gelen sorular;

 

Lg G3 batarya sorunu nasıl çözülür, Lg G3 batarya problemi çözümü, Lg G4 batarya sorunu nasıl çözülür, Lg G4 batarya problemi çözümü, Lg G5 batarya sorunu nasıl çözülür, Lg G5 batarya problemi çözümü nasıl yapılır?

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

  1. Fatih

    Aralık 30, 2016 at 3:05 pm

    Lg g4 kullanıyorum kalibrasyon işlemi başarılı oldu. Birde telefonum açılırken ekran beyazlaşıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

  2. Ayşe

    Ocak 13, 2017 at 8:29 pm

    lg g3 kalibrasyonu için denedim ancak yapamadım yardımcı olur musunuz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar