İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Linux İçin En İyi Android Emülatörleri | 2019

Created with GIMP on a Mac

Eğer bilgisayarınızda Android deneyimi yaşamak istiyorsanız, günümüz emülatörleri sayesinde bunu gerçekleştirmek mümkün. Windows işletim sistemi büyük bir oyuncu kitlesi tarafından kullandığından dolayı yazılımlar da genel olarak Windows odaklı olarak çıkartılıyor. Peki Linux kullanıcıları için hangi emülatörler bulunuyor? Bu yazımızda güncel olarak Linux kullanıcılarının kullanabileceği en iyi Android emülatörlerini inceliyoruz.

Android Emülatörü Ne İşe Yarar?

Android oyunlarını PC rahatlığında oynamak için kullanıcıların tercih ettiğini emülatörler aynı zamanda uygulama geliştiricileri tarafından da test yapma amacı ile kullanılıyor.

Telefonunuzun performansının yeterli olmadığı oyunları Android emülatöründe kolayca oynayabilir ve performans endişesi yaşamadan her türlü oyunu deneyebilirsiniz.

İşte Linux için en iyi Android emülatörleri:

Advertisement. Scroll to continue reading.

Android-x86

Ubuntu Linux’ta Android deneyimi yaşamak istiyorsanız Android-x86 ISO dosyasını sanal bir ortamda kullanabilirsiniz. ISO dosyasını ücretsiz olarak Android-x86 web sitesinden indirmek mümkün. İndirme işleminden sonra ISO dosyasını yüklemek için bir sanal platforma ihtiyacınız var. Bunu ise VirtualBox isimli ücretsiz bir yazılım aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İndirdikten ve yükledikten sonra yeni bir sanal makine oluşturmak için programın içindeki talimatları takip edin. Sadece Android seçeneğini seçmeniz ve oluşturulduktan sonra ISO dosyasını içine yüklemeniz gerekiyor.

Şimdi İndirin: Android-x86

Andy OS

İyi bir seçenek olan Andy OS, bilgisayar ile telefon arasındaki bariyerleri kaldıran bir başka emülatör olarak öne çıkıyor. Ubuntu, Mac yada Linux platformları içinde sanal ortamlar yaratan Andy OS ile sanal ortama adadığınız kaynaklara bağlı olarak en kaliteli oyunları bile oynayabilirsiniz.

Şimdi İndirin: Andy OS

Android SDK

Android emülatörleri arasında bulunan Android SDK, Google tarafından geliştirilmiştir. Android SDK’yı Android Studio ile birlikte Linux ortamına indirebilir ve programda farklı Android uygulamalarını kullanabilirsiniz. Android SDK ve Android Studio büyük dosyalar olduğundan dolayı ve yüklemek zaman alabilir. Android Studio ve Android SDK bilgisayarınızın kaynaklarını kullanarak, Android uygulamalarını çalıştırmak için birlikte çalışmaktadır. Çoğunlukla geliştiriciler tarafından test amaçlarıyla kullanılan yazılım, sıradan kullanıcılar tarafından da kullanılabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Şimdi İndirin: Google

Anbox

Android emülasyonuna adanmış bir uygulama arıyorsanız, Anbox Linux’un çoğu versiyonu için kullanılabilir durumda. Açık kaynak bir yazılım olan Anbox hala geliştirilme aşamasında olsa da farklı bir şekilde Android ve PC arasında köprü oluşturduğundan dolayı gelecekte iyi bir konuma gelebilir. Şu anda Google Play Store ile birlikte gelmeyen yazılımda istediğiniz uygulamanın APK’sını üçüncü parti olarak edinerek emülatörde kullanabilirsiniz.

Şimdi İndirin: Anbox

GenyMotion

Son olarak, GenyMotion Linux için geliştirilmiş en güvenilir, hızlı ve efektif Android emülatörleri arasında başlarda yer alıyor. Android SDK benzeri bir yapıya sahip olan GenyMotion, geliştiricilerin çeşitli Android cihazlarda uygulamalarını test etmelerini sağlıyor. GenyMotion internet sitesinde ücretsiz bir hesap oluşturduktan sonra sadece kişisel kullanım çerçevesinde GenyMotion’u indirebilirsiniz.

Şimdi İndirin: GenyMotion

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Mirkan

    Temmuz 10, 2019 at 5:26 am

    genymotion sıkıntılı durumda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar