İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

LSD Coin Nedir? | Liquid Staking Derivative Nedir? | LDS Yorum

Liquid staking protokolleri, solo stake etme veya merkezi borsalar gibi mevcut stake etme seçeneklerine yenilikçi bir çözüm sunar. Bu mevcut seçenekler, 4. bölümde tartışılan birden çok sorunu sunar. En önemlisi, sermaye verimsizliği sorunlarını ve kullanıcı için likiditeyi en üst düzeye çıkaramamayı hedefler. Örneğin, likit olmayan staking protokolleri aracılığıyla stake edilen jetonlar kilitlenir ve seçilen kilit süresi boyunca kullanılamaz. Bu, sıfır esneklikle kilitli varlık üzerinde tek bir kaldıraç kaynağına kilitlendiğiniz anlamına gelir.

Liquid staking, bu likidite sorununu çözmeye ve yatırılan varlığı tokenleştirerek ve bir türev token çıkararak varlık üzerindeki kaldıracı maksimize etmeye çalışır. Örneğin, bir sıvı staking protokolüne ETH yatırırsam, bu belirteçler özünde kullanım için o protokole ödünç verilir. Bu fonların karşılığında protokol, Lido protokolünde örnek olarak $stETH gibi bir türev token yayınlıyor. Bu türev token, örneğimizde kullanıcıya 1’e 1 likit değer olarak ana stake edilmiş token olan ETH’ye aktarılır. Bu türev belirteci daha sonra, orijinal belirteçlerin tuttuğu mevcut likiditeyi çoğaltmak için DEFI’nin başka bir yerinde kullanılabilir. Orijinal ETH daha sonra protokol tarafından başlangıçta para yatıran kullanıcı için staking geliri elde etmek için kullanılır.

Liquid staking, üzerinde çalıştığı ağın istikrarını ve güvenliğini korurken staking’in yüksek fırsat maliyetine bir çözüm sunar. Artık ‘X’ tutarında APR almak için ETH’nizi ‘X’ süreyle kilitlemek zorunda değilsiniz. Çoğu likit staking protokolü, 0,01 ETH kadar küçük mevduatların staking ödüllerine erişmesine izin verdiğinden, giriş için finansal bir engel de yoktur. Solo staking gibi bir şeyin hem teknik hem de finansal gerekliliklerini ortadan kaldırmak ve merkezi borsaların mevcut saklama risklerini azaltmak, likit staking protokollerinin yenilikçi bir çözüm yarattığı yerdir.

LSD Coin Nedir?

LDS, Liquid Staking Derivative için yerel yönetişim belirtecidir. Maksimum arz miktarı 4.200.000 jeton olarak sabitlenmiştir. LSD, likit kalmanıza izin verirken size istikrarlı, pasif gelir sağlamak için buradadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bir yönetişim sisteminin bir DAO aracılığıyla uygulanması artık projeler arasında yaygın bir uygulamadır. Ademi merkezileşme ruhuyla, güç balinalar veya küçük bir grup birey arasında değil, tüm topluluk arasında dağıtılır. Teklifler bu yönetişim sistemi aracılığıyla sunulur ve karara bağlanır.

LSD için yönetişim hakları ve oylama gücü, veLSD varlıklarına göre dağıtılır. veLSD’yi elde etmek için önce LSD’yi stake etmeli ve kilitlemelisiniz. veLSD’nin uygulanması, yalnızca stake edilmiş ETH ve lsETH için bir APR artışı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda birisinin çok büyük miktarda LSD satın almasını, bir teklife kendi lehinde oy vermesini ve ardından LSD arzını boşaltmasını da engeller. Teklifler için ekstra bir güvenlik önlemidir ve yerel LSD’nin satış baskısını azaltır.

LSD Coin Bilgileri

LSD Coin Nasıl Alınır?

LSD ile şu anda işlem yapılan en büyük borsa Gate.io‘dur. İşlem çiftleri, LSD ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla LSD coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...