İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

LYM Coin Nedir? | Lympo: GameFi + Spor NFT’leri

GameFi (“oyun” + “finans”) en yaygın olarak, oyuncuların kripto jetonları kazanmasını sağlayan blok zinciri tabanlı oyunları ifade eder: oyna-kazan oyunları. Bu tür oyunlar, bu varlıkların gerçek dijital mülkiyetini, aktarılabilirliğini ve takas edilebilirliğini sağlayan oyun içi varlıklar olarak takas edilemeyen jetonları (NFT’ler) kullanır.

GameFi alanı, geçtiğimiz yıl boyunca kullanıcılar, işlem hacmi ve dApps (merkezi olmayan uygulamalar) sayıları açısından oldukça fazla büyüme kaydetti.

Lympo’da GameFi, blockchain üzerindeki bir başka büyük dijital varlık trendi ile birleştirildi: spor temalı NFT’ler. Spor endüstrisi, şu anda 370 milyar dolarlık (Forbes) küresel bir değere sahip olan koleksiyon pazarının bir parçasıdır ve bu, blok zinciri içermez. Yatırım bankası Jefferies’e göre, önümüzdeki yıllarda koleksiyon ürünlerinin çoğunun zincir dışı kalması beklenirken, NFT piyasa değerinin 2021’de yaklaşık 18 milyar dolardan 2025’te 75 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Spor NFT’leri, oyna-kazan NFT’lerinin yanı sıra en popüler NFT kategorilerinden biridir. Lympo’nun NFT’leri, tüm NFT pazarının büyümesini hızlandıran bu iki önemli kategorinin kesişim noktasında çalışır.

Lympo ve Platformuna Genel Bakış

Lympo ekosisteminin temel ilkesi, NFT’lerin faydasıdır. Lympo, NFT tahsil edilebilir değerinin kısa ömürlü olduğuna ve yalnızca küçük bir izleyici kitlesine hitap ettiğine inanıyor. Bu nedenle Lympo, Lympo NFT’lerin kullanılabileceği ve para kazanılabileceği ürünler inşa etti ve üretmeye devam ediyor. İşte bu ürünlerin kısa bir özeti:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Lympo NFT staking: NFT’leri stake edin ve çeşitli jetonlar kazanın.
  • Lympo meta veri deposu işbirliği: Sandbox meta veri tabanında Lympo NFT’leri kullanın.
  • Lympo oyna-kazan oyunları: Oyunlarda oynamak ve kazanmak için Lympo NFT’leri kullanın.

NFT’lere ek olarak, Lympo, ana Lympo ekosistem belirteci $SPORT’u ve oyna-kazan para birimi $LMT’yi işletir. Bu ERC-20 hizmet belirteçleri, sahiplerinin Lympo ekosistem ürünleri ile etkileşime girmesine izin verir. Ana Lympo ürünleri, Polygon zincirinde çalışır, böylece ürün kullanıcıları ve token sahipleri için ucuz ve hızlı işlemlere olanak tanır. Hem LMT hem de SPORT jetonları, Ethereum ve Binance Akıllı Zincir protokollerine köprülenir.

Lympo NFT Para Basma Platformu

Lympo NFT basım platformu, Lympo NFT’lerin basıldığı bir yerdir. SPORT jetonlarının sahipleri, havuz kredilerini almak için bu jetonları stake edebilirler. Bu krediler daha sonra söz konusu havuzdaki NFT’leri basmak için harcanır. Krediler farklı bir cüzdana veya farklı bir havuza aktarılamaz.

Kredilere ek olarak, Lympo, NFT basım platformunda yeni bir dizi NFT yayınlanır yayınlanmaz devreye giren dinamik bir fiyatlandırma mekanizması tanıttı. Dinamik fiyatlandırma, kullanıcıların kredilere ek olarak $SPORT jetonu veya ETH (Poligon üzerinde) ve muhtemelen diğer kripto para birimlerini ödeyerek en çok aranan NFT’lere daha erken ulaşmalarını sağlar. Dinamik fiyatlandırma, fiyat sıfıra ulaşana kadar önceden tanımlanmış her zaman diliminde düşen belirli bir fiyatla başlar ve NFT’ler yalnızca kredilerle basılabilir.

Bazı havuzlar, kullanıcıların yalnızca $SPORT jetonlarını değil, aynı zamanda belirli bir çiftin likidite havuzu (LP) jetonlarını da kullanmasını gerektirir . Örneğin, Sandbox ile işbirliği içinde Lympo NFT platformuna getirilen Sandbox varlık havuzu, SAND/SPORT jeton çiftinin LP jetonlarının Uniswap üzerinde stake edilmesini gerektirir. Bu durumda, her iki topluluk da Lympo Sandbox metaverse NFT’lerini almaya katılmaya teşvik edilir.

Şu anda, Lympo NFT para basma platformu şu havuzlara sahiptir:

  • Sporcular
  • Olympialılar
  • REVV Motorsport (REVV ile işbirliği içinde)
  • Sandbox (Sandbox ile işbirliği içinde)
  • Blockchain Heroes (Blockchain Heroes NFT serisi ile işbirliği içinde)

LMT Jetonu Nedir?

LMT jetonu, Lympo ekosisteminde, yaklaşmakta olan Lympo oyunları için özel olarak kazanılan bir para birimi olarak kullanılmaya devam edecektir. Para birimi kullanım modları, yaklaşan her Lympo oyununun iç dinamiklerine büyük ölçüde bağlı olacaktır. LMT jetonları, oyuna girmek, oynanışı ve oyun içi karakterleri, yani NFT’leri ve benzer oyun geliştirme etkinliklerini yükseltmek için kullanılabilir. Bu jetonların bir kısmı LMT jeton ekonomisinde toplanacaktır.

LYM Coin Nedir?

LYM belirtecinin faydası gelecekte daha da genişletilecektir. Şu anda, LYM belirteci, belirtecin listelendiği büyük merkezi borsalardan birinde LYM belirteçleri satın alarak ve ardından sağlanan derin havuzlardan birinde onu $SPORT veya $LMT’ye dönüştürerek SPORT veya LMT belirteçlerine daha kolay erişmenin bir yolu olarak hizmet eder.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Lympo jetonu 2018’in başlarında piyasaya sürüldü. Tüm LYM jeton sahiplerine, Mart 2021’deki LMT jeton teklifinde LYM jetonlarını LMT jetonlarıyla değiştirmeleri teklif edildi.

LYM Coin Bilgileri

LYM Coin Nasıl Alınır?

LYM ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, KuCoin, Zt, Pionex ve Huobi’dir. İşlem çiftleri, LYM ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla LYM coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...