İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

MatrixETF (MDF) Coin nedir? Geleceği ve Toplam Arz

İlk Amerikan Borsa Yatırım Fonu (ETF) 1993 yılında başlatıldığından beri, ETF’nin gelişimi uzun bir yol kat etti. Günümüzde yatırımcılar genellikle ETF’nin vazgeçilmez bir finansal araç olduğunun farkındadır. Ekim 2020 sonu itibariyle dünya genelindeki endeks ürünlerinin miktarı yaklaşık 10 trilyon dolar olup, 2023 yılına kadar 12 trilyon doları aşacağı tahmin edilmektedir.

Buna karşılık, kripto para piyasasında ETF’nin gelişimi hala embriyonik bir aşamada ve DeFi’nin yükselişiyle şekillenmeye başladı.

2020’de kripto para piyasası yeni bir gelişme fırsatına sahip. COMP, YFI, UNI ve AAVE tarafından temsil edilen DeFi projelerinin yükselişi ile Madencilik, AMM, Tarım ve Toplayıcılar aracılığıyla Token’ın değeri iyileştirildi. Kripto para piyasasını artık tek bir spot ticaret aşaması olmaktan çıkarıyor ve kademeli olarak BTC ve ETH tarafından temsil edilen temel para birimini, ETH, BSC ve SOL tarafından temsil edilen halka açık zincir ekolojisini, COMP, YFI, UNI, AAVE ve Sushi tarafından temsil edilen DeFi ekolojisini oluşturuyor. ve Flow, MANA, ENJ ve CHR tarafından temsil edilen NFT ekolojisi, tüm pazar ve ekoloji yavaş yavaş olgunlaşıyor.

Kripto para piyasası, spot ticaret ve madencilik aşamasından DeFi + Farming aşamasına geçti ve kripto ETF ortaya çıktı.

DeFi’nin patlaması ile artan sayıda yatırımcı kripto para piyasasına girmeye başladı. Ancak bu yeni gelenler için piyasa o kadar kolay değil. Sıradan yatırımcılar için yatırım ne kadar basitse o kadar iyidir. Karmaşık operasyonlarda uzman olmadan yatırım yapma olanağına sahiptirler. Dolayısıyla ETF endeks yatırımının değeri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Geleneksel finans piyasasında, ETF ürünlerinin miktarı borsanın onlarca katıdır. Kripto para piyasasının gelişmesiyle birlikte kripto ETF’lerinin büyüyeceğine ve kripto para piyasasının temel dayanağı haline geleceğine kuvvetle inanılıyor.

MatrixETF (MDF) Coin Nedir?

MatrixETF, çapraz zinciri destekleyen yeni nesil merkezi olmayan ETF platformudur.

Amacı, sıradan yatırımcılar için kripto para piyasasının çıtasını düşürmek için merkezi olmayan, otomatikleştirilmiş, kişiselleştirilmiş ve çeşitlendirilmiş bir ETF portföyü oluşturmak ve daha uygun operasyon süreci ve daha verimli portföy tahsisi yoluyla çeşitlendirilmiş stratejik getiriler elde etmelerine yardımcı olmaktır.

MatrixETF platformu, merkezi olmayan bir topluluk özerk organizasyonu olan MatrixDao tarafından yönetilmektedir. MatrixDao, platform başlangıcının temeli olarak birkaç önde gelen kavramsal ETF fonu başlattı ve ardından ETF ürünlerinin yapımını ve uygulanmasını ortaklaşa belirlemek için kademeli olarak topluluk özerkliğine geçti.

Bu arada, MatrixETF’deki çoğu ETF ürünü, herhangi bir zamanda abone olunabilen ve kullanılabilecek bir dizi şifreli varlık tarafından desteklenir. Bu şifrelenmiş varlıklar, Bileşik ödünç verme, Uniswap likidite madenciliği vb. gibi DeFi ekolojisine dayalı etkileşime katılacak ve ETF ürünlerine sahip kullanıcılara iade edilecek ve onlara ek gelir getirecek olan Vault getirileri oluşturacaktır.

MDF, MatrixETF’nin yönetim belirtecidir. MDF sahipleri topluluk yönetimine katılabilir ve MatrixETF’nin ne tür ETF ürünleri oluşturduğuna, yatırım stratejilerine ve ETF’lerin varlık kategorilerine vb. karar verebilir.

MDF, Ethereum ve Solana blok zinciri ağında dağıtılan bir jetondur ve maksimum tedarik limiti 1.000.000.000 jetondur.

MDF Coin Nasıl Alınır?

MDF Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Luna Rush, blockchain teknolojisine dayalı yeni başlatılan bir RPG oyunudur. Seviye Atlamaya ve Stratejiye Odaklanmış nihai boşta oyun deneyiminin tadını çıkarın! Luna Rush, Anime...

Kripto Para

Xoil Wars, öğrenmesi on dakika ve ustalaşması ömür boyu süren dijital bir tahsil edilebilir kart oyunudur. Oyuncular ana üslerinde savaşan robotlardan oluşan sert takımlar kurabilir,...

Kripto Para

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik endüstrileri son birkaç yılda muazzam bir şekilde büyüdü. Ancak, ana akım haline gelmeden önce çözülmesi gereken birçok sorun var. Bu sorunların...

Kripto Para

Kripto para birimi ve blok zinciri tabanlı platformların ortaya çıkmasıyla birlikte, küresel finansal manzara, günlük çığır açan yeniliklerle benzeri görülmemiş bir oranda değişim yaşıyor. Sonuç...