İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ML Coin Nedir? | Mintlayer Nedir? | ML Coin Hakkında Bilgiler

Mintlayer (ML), kullanıcıların Bitcoin’i DeFi’ye, akıllı sözleşmelere, atomik takaslara, NFT’lere ve dapp’lere açan yerleşik Bitcoin blok zinciri ağına dayanan merkezi olmayan bir finans ekosistemi oluşturmasına olanak tanıyan bir katman 2 çözümüdür. Mintlayer, merkezi olmayan finansın geleceğini ölçeklendirmek ve hızlandırmak için uzun vadeli, güvenli bir çözümdür.

Mintlayer şu soruyu yanıtlıyor: “ Bitcoin ile DeFi’yi nasıl gerçeğe dönüştürürüz? 

Mintlayer, Bitcoin ve Lightning Network’ten yararlanan merkezi olmayan bir finans (DeFi) ekosistemi geliştirmeye odaklanan bir protokoldür.

Şirketin vizyonu, sonunda merkezi olmayan bir değiş tokuşa (DEX) yol açacak olan BTC blok zincirinde akıllı sözleşmeler uygulamak için bir platform geliştirmektir. Mintlayer, Bitcoin blok zincirinde gerçek dünyadaki finansal kullanım durumlarını etkinleştirmek için DeFi sektörünün Bitcoin ile entegre olması için yeni yollar açıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Mintlayer USP – Atomik Takaslar 

Diğer projeler Bitcoin’de DeFi’yi etkinleştirmeye çalışırken, Mintlayer, doğrudan Mintlayer’da Basılan diğer tokenize edilmiş varlıklar için Native Bitcoin’in doğrudan 1:1 takasını sağlayan tek protokoldür. Mintlayer’daki bu atomik takaslarla aracılar, peg-in, sarılmış veya birleştirilmiş belirteçler yoktur. Başka hiçbir proje varlık takaslarına bu şekilde yaklaşmadı ve kullanıcıların karşı taraf veya aracı riski olmadan finansal araçlar için yerel Bitcoin kullanmasını sağlıyor.

Merkeziyetsizleştirme 

Mintlayer, bir düğümü çalıştırma sürecini o kadar kolaylaştırdı ki, tipik bir masaüstü bilgisayarı olan hemen hemen herkes bir düğümü çalıştırabilir. Bu, daha fazla kullanıcının bir düğümü çalıştırmasını kolaylaştırır ve daha merkezi olmayan bir ağ oluşturmaya yardımcı olur.

Gizlilik 

Gizlilik, MLS-02 adlı yeni bir simgeleştirme standardı oluşturan Mintlayer’da geliştirmenin ön saflarında yer almıştır. Bu “gizlilik etkin” belirteçler, MLS-02 belirteç kullanıcılarının gizli işlemler yapmasına ve anonimliği artırmasına izin vererek gizliliği artıracaktır.

Ölçeklenebilirlik 

Mintlayer, işlem boyutunu yaklaşık %70 oranında küçülterek blockchain ölçeklenebilirliğini çözer. Bunun da ötesinde Mintlayer, Lightning Network’ü yüksek işlem hacmiyle neredeyse anında ve düşük maliyetli işlemler için kullanır.

Ek Özellikler: Ethereum’dan farklı olarak, kullanıcılar işlem ücretlerini ödemek için herhangi bir jetonu seçebilir. Turing tamamlanmamış akıllı sözleşmelerle Mintlayer, sözleşme başarısızlığı riskini azaltır ve sonuçların öngörülebilirliğini artırır. Bu özellik aynı zamanda zincir üzerindeki tıkanıklığı da azaltır. Beyaz liste/kara liste adresleri ve bu tür işlevler gibi güvenlik belirteçleriyle daha iyi uyumluluk için bir erişim kontrol listesine veya Erişim kontrol listesine (ACL) sahiptir. Tek bir işlemde çok jetonlu transferlerle Mintlayer, toplu ödemeleri gerçeğe dönüştürür. Mintlayer kullanıcıları, Lightning Network’ü entegre ederek, hızlı işlemleri mümkün kılmak için saniyede yüksek işlemlerin keyfine varacaklar. Bu proje aynı zamanda verimli belirteçler ve Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO) kirliliğinden kaçınmak için programlanabilir havuzlara sahiptir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ML Coin geleceği hakkındaki yorum, bilgi ve yol haritasına aşağıdaki sosyal medya bağlantılarından ulaşabilirsiniz.

ML belirteci, ekosistemde bir fayda amacına hizmet eder. 400.000.000 ML belirteci önceden çıkartılmıştır.

ML Coin Bilgileri

ML Coin Nasıl Alınır?

ML ile şu anda işlem yapılan en büyük borsa Gate.io‘dur. İşlem çiftleri, ML ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla ML coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Aylık kripto para çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

Hasaki, kullanıcıları belirteç ödülleri aracılığıyla müdahale eğitimine katılmaya teşvik etmeyi planlıyor. Verileri etiketlemeye ve düzenlemeye yardımcı olmak için Hsaki’nin yanıtlarının doğruluğu hakkında geri bildirim...

Kripto Para

KlimaDAO, karbon destekli, algoritmik kripto para birimi KLIMA belirteci aracılığıyla iklim eylemini yönlendirmek ve manifestolarını yerine getirmek için merkezi olmayan otonom bir Kuruluştur. Protokol...

Kripto Para

Affyn (FYN), Oynaması Ücretsiz, Oynat ve Kazan mobil oyunuyla blockchain destekli bir Metaverse projesi inşa eden Singapur merkezli bir şirkettir. Coğrafi konum belirleme yeteneğinden ve...

Kripto Para

GoMining(GMT), madenciliği basit ve herkes için erişilebilir hale getirmeyi misyon edinmiş bir şirkettir. Yaklaşık 6 yıldır 2017 yılından beri sektörün içindeler. İki önemli ürünleri var....