İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

ML Coin Nedir? | Mintlayer Nedir? | ML Coin Hakkında Bilgiler

Mintlayer (ML), kullanıcıların Bitcoin’i DeFi’ye, akıllı sözleşmelere, atomik takaslara, NFT’lere ve dapp’lere açan yerleşik Bitcoin blok zinciri ağına dayanan merkezi olmayan bir finans ekosistemi oluşturmasına olanak tanıyan bir katman 2 çözümüdür. Mintlayer, merkezi olmayan finansın geleceğini ölçeklendirmek ve hızlandırmak için uzun vadeli, güvenli bir çözümdür.

Mintlayer şu soruyu yanıtlıyor: “ Bitcoin ile DeFi’yi nasıl gerçeğe dönüştürürüz? 

Mintlayer, Bitcoin ve Lightning Network’ten yararlanan merkezi olmayan bir finans (DeFi) ekosistemi geliştirmeye odaklanan bir protokoldür.

Şirketin vizyonu, sonunda merkezi olmayan bir değiş tokuşa (DEX) yol açacak olan BTC blok zincirinde akıllı sözleşmeler uygulamak için bir platform geliştirmektir. Mintlayer, Bitcoin blok zincirinde gerçek dünyadaki finansal kullanım durumlarını etkinleştirmek için DeFi sektörünün Bitcoin ile entegre olması için yeni yollar açıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Mintlayer USP – Atomik Takaslar 

Diğer projeler Bitcoin’de DeFi’yi etkinleştirmeye çalışırken, Mintlayer, doğrudan Mintlayer’da Basılan diğer tokenize edilmiş varlıklar için Native Bitcoin’in doğrudan 1:1 takasını sağlayan tek protokoldür. Mintlayer’daki bu atomik takaslarla aracılar, peg-in, sarılmış veya birleştirilmiş belirteçler yoktur. Başka hiçbir proje varlık takaslarına bu şekilde yaklaşmadı ve kullanıcıların karşı taraf veya aracı riski olmadan finansal araçlar için yerel Bitcoin kullanmasını sağlıyor.

Merkeziyetsizleştirme 

Mintlayer, bir düğümü çalıştırma sürecini o kadar kolaylaştırdı ki, tipik bir masaüstü bilgisayarı olan hemen hemen herkes bir düğümü çalıştırabilir. Bu, daha fazla kullanıcının bir düğümü çalıştırmasını kolaylaştırır ve daha merkezi olmayan bir ağ oluşturmaya yardımcı olur.

Gizlilik 

Gizlilik, MLS-02 adlı yeni bir simgeleştirme standardı oluşturan Mintlayer’da geliştirmenin ön saflarında yer almıştır. Bu “gizlilik etkin” belirteçler, MLS-02 belirteç kullanıcılarının gizli işlemler yapmasına ve anonimliği artırmasına izin vererek gizliliği artıracaktır.

Ölçeklenebilirlik 

Mintlayer, işlem boyutunu yaklaşık %70 oranında küçülterek blockchain ölçeklenebilirliğini çözer. Bunun da ötesinde Mintlayer, Lightning Network’ü yüksek işlem hacmiyle neredeyse anında ve düşük maliyetli işlemler için kullanır.

Ek Özellikler: Ethereum’dan farklı olarak, kullanıcılar işlem ücretlerini ödemek için herhangi bir jetonu seçebilir. Turing tamamlanmamış akıllı sözleşmelerle Mintlayer, sözleşme başarısızlığı riskini azaltır ve sonuçların öngörülebilirliğini artırır. Bu özellik aynı zamanda zincir üzerindeki tıkanıklığı da azaltır. Beyaz liste/kara liste adresleri ve bu tür işlevler gibi güvenlik belirteçleriyle daha iyi uyumluluk için bir erişim kontrol listesine veya Erişim kontrol listesine (ACL) sahiptir. Tek bir işlemde çok jetonlu transferlerle Mintlayer, toplu ödemeleri gerçeğe dönüştürür. Mintlayer kullanıcıları, Lightning Network’ü entegre ederek, hızlı işlemleri mümkün kılmak için saniyede yüksek işlemlerin keyfine varacaklar. Bu proje aynı zamanda verimli belirteçler ve Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO) kirliliğinden kaçınmak için programlanabilir havuzlara sahiptir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ML Coin geleceği hakkındaki yorum, bilgi ve yol haritasına aşağıdaki sosyal medya bağlantılarından ulaşabilirsiniz.

ML belirteci, ekosistemde bir fayda amacına hizmet eder. 400.000.000 ML belirteci önceden çıkartılmıştır.

ML Coin Bilgileri

ML Coin Nasıl Alınır?

ML ile şu anda işlem yapılan en büyük borsa Gate.io‘dur. İşlem çiftleri, ML ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla ML coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...