İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Mouse DPI nedir? DPI ayaları nasıl değiştirilir?

Mouse alırken ürün özelliklerinde gördüğümüz DPI değeri nedir ve ne işe yarar?  Mouse DPI değeri, fare duyarlılığı ve hassasiyetini belirten bir değerdir. DPI inç başına mouse’un okuyacağı nokta anlamı taşımaktadır.

Dpi değeri ne kadar yüksek olursa, fare duyarlılığı o kadar yüksek olur. Gelelim Dpi ayarlarını nasıl değiştireceğimize Dpi değerlerini değiştirmek için kullandığımız mouse yanında gelen yazılımı bilgisayarımıza yüklememiz gerekiyor. Eğer aldığımız mouse yanında yazılım gelmedi ise mouse yazılımını markasının internet sitesinden indirebilir. Her mouse için dpi ayarlarını değiştirmek mümkün olmayabilir. Bunun için kullandığınız markanın yazılımının olması gerekmektedir.

İdeal Dpi ayarları her nekadar olsada aslında her oyuncu kendi rahat ettiği şekilde Dpi ayarlarını deneme yanılma yöntemi ile özelleştirmelidir. En iyi DPI verimi bu şekilde alınır.

Mouse Oyuncu DPI Ayarları

Profesyonel oyuncuların çoğu aşağıdaki mouse dpi ayarlarını kullanırlar;

Advertisement. Scroll to continue reading.

Get_right :400 dpi – 400 hz, raw input on, sensivty 2.9
Forest     :400 dpi – 400 hz, raw input on , sensivty 2.3
Xizt         :400 dpi – 400 hz, raw input off , sensivty 1.9
Friberg   :400 dpi – 1000 hz, raw input off , sensivty 2.6 

Literatürde DPI tanımı; 

DPI, fare duyarlılığını ölçmek için kullanılan standarttır ve bir aygıtın algılayabileceği DPI (dots per linear inch) sayısı olarak ifade edilir. DPI’yı değiştirerek, işaretçi hızını oyun içi hedefleme veya fotoğraf düzenleme gibi hassas görevler için anında ayarlayabilirsiniz. DPI ne kadar büyük olursa, fare duyarlılığı ve işaretçi hızı o kadar yüksek olur. Bazı fare modelleri, fare duyarlılığınızı (DPI) anında ayarlamak için kullanabileceğiniz özel düğmelere (Anında DPI düğmeleri) sahiptir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar