İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

MSI GF63 THIN (GF63 THIN 8RD-625TR) İncelemesi : Özellikleri

MSI GF63 8RD modeli en yeni nesil Intel i7 işlemci tarafından desteklenen , ince çerçeveli ve şık tasarımlı bir oyuncu bilgisayarı. Peki , MSI GF63 Thin gerçekten fiyatına karşılık gelebilecek performansı sergileyebiliyor mu?

Geçtiğimiz senelerde çok büyük ve hacimli birçok oyuncu bilgisayarı gördük veya kullandık. Son zamanlarda ise MSI , Asus gibi firmalar performanstan ödün vermeden cihazlarını inceltmeye başlayarak oyuncu bilgisayarlarının kaba ve hacimli yapılarının üstüne çizmeye başladılar. MSI markasının en yeni modellerinden biri olan GF63 Thin 8RD modeli tam olarak yukarıda bulunan cümleye karşılık gelen bir model olarak tasarlanmış. Yüksek performansının yanı sıra ince çerçeveli ekrana sahip bir tasarım sunan MSI markası özellikle oyuncu dizüstü bilgisayarlarının geldiği son noktayı kullanıcılara çok iyi açıklıyor. MSI GF63 Thin 8RD modeli gerçekten bu parayı hak ediyor mu beraber bakalım.

Tasarım

MSI GF63 8RD modeli çoğu diğer oyuncu dizüstü bilgisayarları gibi hacimli ve ürkütücü bir görünüme sahip değil. 21,7 mm kalınlığı ve ince formu sayesinde göze çok daha zarif göründüğünü söylemeliyim. Cihazın kasa tasarımının fırçalanmış metal görünüme sahip olması kalite algısını arttırıyor ve ilk bakışta oldukça göze çarpıyor. Bu fırçalanmış metal tasarımının oldukça fazla leke tuttuğunu belirtmekte fayda var. Bu lekeleri çıkartmak cihazda kullanılan malzemeden dolayı çok kolay olmuyor ve düzenli temizlenmediği takdirde kalıcı olabilecek lekelere sebep olabiliyor.

MSI GF63 8RD modelinin ağırlığına baktığımızda yaklaşık 1.9 KG gibi oyuncu bilgisayarları için etkileyici bir ağırlıkla karşılaşıyoruz. İnce yapısı sayesinde oldukça hafif olan cihaz birçok rakip firma ürününden ağırlık olarak avantajlı diyebilirim.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Son olarak MSI GF63 8RD modelinin bağlantı noktalarından bahsetmek istiyorum. Bu şık çerçevenin etrafında bir adet Type C USB 3.1 , iki adet Type A USB 3.1 , bir adet HDMI portu ve bir adette LAN portu bulunuyor. Tabii oyuncular için en önemli bileşenlerden biri olan kulaklıklar içinde 3.5 mm jak girişi ihmal edilmemiş.

Genel olarak toparlamak gerekirse ince yapısı ve sadeliğe kaçan tasarımı ile sadece oyuncuların değil , profesyonel çalışmalar yapacak kişiler içinde MSI GF63 8RD modeli tercih edilebilir oluyor. Özellikle kömür siyahı yapısı ve ince tasarımı iş hayatında yüksek performanslı cihaz arayanlar için bir tercih sebebi olabilir.

Ekran

MSI GF63 8RD modeli daha sürükleyici ve daha az dikkat dağıtıcı olması açısından daha ince bir çerçeveyle kullanıcı karşısına sunulmuş. Özellikle ekran panelinin sol ve sağ taraflarında çerçeve yok denebilecek kadar azaltılmış. Alt kısımda ise bağlantı kabloları olduğundan dolayı nispeten kalın bir çerçeve mevcut. Bu ince çerçeveli ekran 1920×1080 piksel çüzünürlük sunuyor ve IPS panel olmasıyla ön plana çıkıyor. 178 derecelik açılardan oldukça net görüntüler alınabilen bu ekran uzun süre kullanımda bile göz yorgunluğunu minimuma indiriyor. Ekranda bulunan kontrast ve netliğin ise segmenti için mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Ekran renk geçişleri çok keskin ve net.

Performans

MSI GF63 8RD modeli , 4 GB GTX1050Ti grafik yongasıyla birlikte geliyor ancak bu ekran kartı güncel oyunları 1920×1080 pikselde üst seviye oynamak için yeterli diyebilirim. Modelin 8 GB RAM ile birleştirilmiş , en yeni nesil i7-8750H işlemci kullandığını belirtmekte fayda var. Altı gerçek çekirdek barındıran bu işlemci tek çekirdekli performansta 2.2 GHz , çok çekirdekli performansta 4.1 GHz’lik bir hız sunuyor. Bu donanım seviyesi ile güç gerektiren işlemleri bile gecikme veya yavaşlama olmadan hızlıca halledebilirsiniz. Son olarak cihazın içerisinde bulunan 256 GB SSD’nin performansının oldukça yüksek olduğunu söyleyebilirim. 10 saniyenin altında bir sürede açılarak hazır hale gelen cihaz bu yönden bizi oldukça memnun etti.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar