İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

MSI GF75 Thin (84RD-204TR) İncelemesi : Özellikleri

Hem masaüstü hemde dizüstü bilgisayar tarafından oyuncuların vazgeçilmez markalarından biri olan MSI markasının Türkiye pazarına yeni giren ürünlerinden biri olan MSI GF75 Thin modelini mercek altına alıyoruz. Özellikle agresif tasarımlarıyla oyuncu kitlesini kucaklayan firma yine güzel bir kasa ve güzel bir tasarımla beraber bizlerle. Gelin detaylı olarak MSI GF75 Thin modelinin bize neler sunduğuna bakalım. MSI GF75 Thin nasıl sorusuna cevap arayalım.

İlk Bakış

Kaba ve büyük iş istasyonlarında , ince ve hafif oyuncu bilgisayarlarına kadar bir çok alanda boy gösteren MSI firması üst seviye bilgisayar kullanıcıları arasında oldukça popüler.

Türkiye pazarında Gaming Laptop pazarının gelişmesinde önemli rol oynayan firma kısa zaman önce yeni modelleri ile pazarda boy göstermeye başladı. MSI , GF75 Thin modelini satışa sunarak son kullanıcıların seçenekleri arasına girmeyi hedefliyor. Sekizince nesil i7 işlemcisi , hızlı ssd performansı ve 4 GB GTX1050Ti ekran kartını barındıran bu modelin gelin detaylarına inelim.

Tasarım

MSI GF75 Thin modeli hayranlık uyandıracak derecede keskin ve basit bir tasarıma sahip. Geneli siyah olan kasasının üzerinde oyuncu dizüstü bilgisayarı olduğunu simgeleyen kırmızı çizgiler barındırıyor. Alüminyum fırçalanmış dış kapağının üzerinde kırmızı bir MSI logosu bulunan GF75 Thin modeli gerçekten hoş bir tasarıma sahip.

Advertisement. Scroll to continue reading.

MSI GF75 Thin modeli 17.3 inç bir oyuncu bilgisayarı olmasına rağmen sadece 2.2 KG bir ağırlığa sahip. 0.9 inç kalınlığa sahip olan bu cihaz kendi rakipleri karşısında hem daha ince hem daha hafif olduğunu kanıtlıyor. MSI firmasının bu konuda iddialı olduğunu söylemeliyim. MSI bu cihaz için rakiplerine nazaran %15 daha hafif , %16 daha ince tanımlaması yapıyor.

MSI GF75 Thin modelinin bağlantı noktalarına baktığımızda üç adet USB Type A portu ve 1 adet USB Type C portu bizleri karşılıyor. Bunun haricinde bir adet HDMI ve 1 adet Ethernet girişinin bulunduğunu belirtmek istiyorum. Bu bağlantı noktaları cihazın sağına ve soluna eşit şekilde dağıtılmış.

Klavye ve Touchpad

MSI GF75 Thin boyutundan kaynaklı olmak üzere tam boyutlu bir klavyeye sahip. İlk zamanlar kullanıcısı için alışması zor olsa bile ilerleyen zamanlarda klavye kullanımının oldukça rahat olduğunu belirtmekte fayda var. Tuş basma hissiyatı gayet iyi olan cihaz tuş sesi olarakta kullanıcısını rahatsız etmiyor. Tam dozunda ayarlanmış klavye aydınlatması sayesinde gerçekten kullanıcısına iyi şeyler sunan MSI GF75 Thin modeli kırmızı renkli bir klavyeye sahip.

Bu modelin Touchpad hissiyatına baktığımda ise oldukça pürüssüz ve iyi olduğunu söyleyebilirim. Biraz küçük olması dışında herhangi bir eksisini göremedim.

Ekran ve Ses

MSI GF75 Thin modelinin ekranına baktığınızda keyif alacağınızdan eminim. 17.3 inçlik ekranı FHD çmzünürlük sunuyor ve ince çerçeveleri sayesinde kullanıcıya güzel bir hissiyat sağlıyor.Modelin ince çerçeveleri tek artısı değil. Bunun dışında çok doğru ve canlı renklere sahip. Bu ekran IPS oluşu sayesinde 178 derecelik açılardan doğru görüntü verebiliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Cihazın ses performansına geldiğimde ise hayal kırıklığı yaşıyorum. Hoparlör kısmına cihazın diğer bileşenleri kadar özenilmemiş diyebilirim. Nahimic 3 yazılımı ile sesin desteklenmesine rağmen ses yeterince yüksek çıkmıyor. Bu model için kesinlikle kulaklık kullanımı şart diyebilirim.

Performans

MSI GF75 Thin modeli Intel Core i7-8750H işlemci ile geliyor. Bu işlemci notebook tarafında bulunan en iyi işlemcilerden biri. 6 çekirdek , 12 izlek içermesiyle oldukça yüksek bir performans sunuyor. Bunun yanı sıra 8 GB Ram ve 4 GB GTX1050Ti(Max Q) donanımlarını sunan cihaz 256 GB SSD’si ile oldukça iyi bir performans sunuyor. Özellikle büyük ekranlı ancak hafif ve ince cihaz isteyenler için böyle yüksek donanımı içerisinde bulundurması MSI GF75 Thin modelini bir adım öne taşıyor. MSI bu modelden 256 GB M2.Sata SSD’nin yanında 1 TB Harddisk koymayıda ihmal etmemiş. MSI GF75 Thin özellikle iş ve oyun amaçlı olarak yüksek performans beklentisi olan son kullanıcının ilgi odağı olacaktır.

 

 

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar