İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

msvcp120.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

Bilgisayarın ve programların aniden kapatılması, herhangi bir kritik güncellemenin yarıda kesilmesi sonucunda .dll dosyaları bozulabiliyor yada silinebiliyor. Windows .dll dosyalarının silinmesi yada bozulması programların yada oyunların açılmasını engelleyecektir. msvcp120.dll bulunamadı hatası nasıl çözülür?

msvcp120.dll Hatası Nasıl Oluşur?

Bilgisayara yeni bir yükleme yapıldığında yada güç kesilmesi sonucunda bilgisayarın aniden kapanması sonucunda msvcp120.dll dosyası bozulabiliyor yada silinebiliyor.

msvcp120.dll dosyası bozulduğunda dosyayı kullanan uygulama ve oyunlar başlatılmak istendiğinde “Program, msvcp120.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” hatası alınmaktadır. Yeni bir hata olmayan msvcp120.dll hatası windows 10 işletim sisteminde daha sık alınıyor.

msvcp120.dll Hatası Kesin Çözüm

  • Bilgisayarınıza herhangi bir yükleme yaptıysanız yada bilgisayar aniden kapnıp açıldıysa ve msvcp120.dll bulunamadı hatası alıyorsanız ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp yüklü olan windows programlarında güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz. Bekleyen güncellemeleri tamamlayın ve yeniden kontrol edin.
  • .dll hatalarının kesin çözümü olarak gösterilen Microsoft Visual C++ yazılımının en güncel sürümünü yükleyerek yeniden deneyebilirsiniz. Muhtemelen sorun çözülmüş olacak ve artık .dll hatası almayacaksınız.
  • Eksik yada bozuk olan msvcr120.dll dosyasını indirip Windows dosyasına kopyalayın. İndirilen msvcp120.dll dosyası nereye atılır?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar