İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Outlook gelen mailleri farklı adrese yönlendirme!

Zaman zaman iş dışında olduğumuzda mail takibi yapmak yada çalışma arkadaşımıza mailler yönlendirmek için Outlook üzerinde kural oluşturma gereği duyabiliyoruz. İnternette bu konu ile alakalı çok fazla kaynak göremediğimizden bu makaleyi paylaşma gereği duyduk.

Outlook mail hesabınıza gelen mailleri farklı bir mail adresine kural oluşturarak dakikalar içerisinde yönlendirebilirsiniz.

Outlook mail yönlendirme için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

→ Outlook hesabını açıyoruz

Dosya menüsünden Kurallar ve Uyarılar seçeneğini seçiyoruz

Aldığım iletilerde kuralı uygula seçeneğini seçiyoruz İleri >

→ Yanlızca Bana Gönderilen seçeneğini seçiyoruz İleri >

→ Kişi veya ortak grup adresine ilet seçeneğini seçiyoruz ve alt kısımdan maillerin yönlendirileceği adresi giriyoruz Tamam diyoruz.

İleri ve Son diyoruz. Kuralımız aktif hale gelmiş olacaktır. 

Ayarları uyguladıktan sonra mail adresimize gelen tüm mailler yönlendirdiğiğimiz mail adresine iletilecektir. Mail yönlendirme işlemini iptal etmek istediğimizde Dosya menüsünden Kurallar ve Uyarılar seçeneğini seçiyoruz açılan ekranda kuralımız çıkacaktır. Bu ekrandan kuralı silebilir yada değiştirebiliriz.

Outlook mail yönlendirme sorunu yaşayan arkadaşlar yukarıdaki adımları uyguladığında sorun ortadan kalkacaktır. Outlook mail yönlendirme yapamayan arkadaşlar bize yorum kısmından yazabilirler.

 

 

 

 

1 Comment

1 Comment

  1. ragıp

    Eylül 10, 2020 at 10:35 pm

    merhaba. pc’de outlook mailime bu kuralı uyguladım. Gmail adresime yönlendirdim. outlook programını açınca kural çalışıyor. açmayınca çalışmıyor. nerede düzenleme yapmam lazım? teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar