İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Outlook Penceresi Açılamıyor, Klasör Kümesi Açılamıyor | Çözüm

Office 2016 Outlook sürümü ile birlikte sıkça rastlanmaya başlanan Outlook Penceresi Açılamıyor hatası genelde kullanıcıların mail ayarlarını yapılandırırken kritik ayarları değiştirmesi sonucunda oluşuyor. Bu hatayı almaya başladığınızda ilk aşamada Outlook mail ekranı hiçbir şekilde açılmayacaktır. Ekranda sırası ile “Outlook penceresi açılmıyor, klasör kümesi açılmıyor, bellek yada sistem kaynakları yetersiz” hatalarını göreceksiniz.

Bu hataları aldığınızda Office programını kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz ancak bu yöntem çözüm olmayacaktır. Outlook penceresi açılamıyor hatasını çözmek için bilgisayar denetim masasından mail ayarlarınızı doğru olarak yapılandırmanız gerekmektedir.

Outlook Penceresi Açılamıyor, Klasör Kümesi Açılamıyor | Çözüm

→ Başlat

→ Denetim Masası

→ Mail ( Microsoft Outlook 2016 )

→ E-posta Hesapları / E-Posta

Açılan pencerede daha önce Outlook için tanımladığınız E-posta ayarlarını göreceksiniz. Bu kısımda tanımlı olan E-Posta adresini seçip üstteki menüden kaldır seçeneğine tıklayın ayarları bozulmuş olan E-Posta hesabı kaldırılacaktır.

Daha sonra Yeni butonuna tıklayarak E-posta ayarlarınızı yeniden girip sınama postası göndermeyi deneyin. Sınama maili gönderildiğinde Outlook mail hesabınız çalışıyor demektir.

Bu işlem sonrasında Outlook hesabınızı açabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar