İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Phpmyadmin Giriş Kullanıcı Adı ve Şifresi Nedir?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Bilgisayarımıza Wamp Server kurduğumuzda Jomlaa ve WordPress kurulumu yapabilmek için öncelikle yeni bir veritabanı oluşturup Jomlaa ve WordPress ile ilişkilendirmemiz gerekiyor. Phpmyadmin giriş şifresi nedir? Phpmyadmin kullanıcı adı nedir? Phpmyadmin şifremi unuttum nasıl sıfırlarım? Phpmyadmin şifre değiştirme nasıl yapılır?

Bilgisayarda sanal makine nasıl kurumu yaptıktan sonra phpmyadmin şifresini unuttuysanız makalemizde size yardımcı olmaya çalışacağız.

Phpmyadmin şifresini daha önceden yenilediyseniz bu makalemizde sorunuza yanıt bulamazsınız. Biz default olarak gelen Phpmyadmin kullanıcı adı şifresini yazıyoruz.

Phpmyadmin Giriş Kullanıcı Adı ve Şifresi Nedir?

Wamp Server‘ı başlatıyoruz

→ Bilgisayar sağ alt köşesinde saat göstergesinin yanında Wamp Server simgesi belirecektir. ( Wamp Server simgesi kırmızı olacaktır )

→ Mouse sol tuşu ile tıklıyoruz menü açılacak buradan Start All Services seçeneğini tıklıyoruz ( Wamp Server simgesi yeşil olacaktır )

→ Daha sonra aynı menüden localhost seçeneğine tıklıyoruz. İnternet http://localhost/ sayfası açılacaktır.

→ Phpmyadmin seçeneğine tıklıyoruz. Bizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir.

Kullanıcı adı root 

Şifre yok boş bırakılacak

→ Giriş diyoruz karşımıza hale hazırdaki veri tabanları çıkacaktır. Buradan yeni veritabanı oluşturabilirsiniz.

Yukarıdaki anlatımda yeni veritabanı oluşturmayı gösterdik makale içerisinden ayrıştırılması için bir kez daha Phpmyadmin kullanıcı adı şifresini belirtelim.

Kullanıcı adı: root 

Şifre: yok boş bırakılacak

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Ali

    Aralık 6, 2020 at 11:04 pm

    Çok yardımcı oldu teşekkürler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar