İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Popüler Avatar Uygulaması Zepeto Nedir?

Güney Koreli uygulama geliştiricisi SNOW tarafından geliştirilen avatar oluşturma uygulaması Zepeto, App Store’da bir numaralı sosyal medya uygulaması haline geldi.

Zepeto Nedir?

Bir avatar oluşturma uygulaması olan Zepeto ile kendi 3 boyutlu karakterinizi oluşturabilir ve uygulamayı kullanan yabancılarla etkileşime geçebilirsiniz. Bitmoji ile oldukça benzerlik gösteren uygulama bazı farklı özellikler içeriyor. Zepeto ile oluşturduğunuz karakterin; kıyafetlerini, saç tarzını ve sahip olduğu sanal evi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Aynı zaman profilinizi ziyaret eden kullanıcıları karşılayan bir selamlama seçeneği ayarlamak mümkün. Çeşitli dans seçenekleri arasından hoşunuza gideni seçebilir ve karşılama ekranına bir metin girebilirsiniz.

Zepeto’yu diğer avatar oluşturma uygulamalarından ayıran en büyük özellik ise, yüz tanıma kabiliyeti. Kamera ile yüzünüzü tarattıktan sonra karakterinizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya özelliği bulunan uygulamada her kullanıcının kendine özel altı haneli bir kodu bulunuyor. Bu kod ile kullanıcıların arkadaşlarını takip etmesi sağlanıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

[affiliate_news id=”11085″]

Bir kullanıcıyı takip ettiğiniz zaman o kişinin avatarını görebilir ve sanal evlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca “Zepeto Town Street” ile sokaktan geçen diğer avatarları görmek ve takip etmek mümkün.

Uygulamanın temel özelliklerinden bir tanesi ise kullanıcıların arkadaşlarıyla beraber fotoğraf çekebilmesini sağlayan PhotoBooth özelliği. Bu özellik ile, takip ettiğiniz arkadaşlarınızla sanal bir ortamda bir araya gelip fotoğraf çekebilirsiniz.

Oyundaki kıyafetleri ve ev eşyalarını satın almak için ise oyun içi paraya ihtiyacınız var. Gerçek parayla oyun içi para satın almak mümkün ancak günlük görevleri yaparak ve uygulamayı keşfederek de para kazanabilirsiniz.

Özellikle gençler tarafından oldukça ilgi gören uygulamanın geliştiricisi SNOW, bu yıl 50 milyon dolar değerinde bir yatırım aldı. Facebook’un daha önce satın almayı denediği şirket, özellikle yüz tanıma alanında çalışmalara devam ediyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Zepeto İndir:  Google Play – App Store

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar