İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

PSL Coin Nedir? | Pastel Network Nedir? | PSL Coin Bilgileri

Pastel Network, tamamen merkezi olmayan, geliştirici dostu bir katman-1 blok zinciri olup, değiştirilemez belirteçler (“NFT’ler”) ve Web3 teknolojisi için önde gelen protokol standardı olarak hizmet eder.

Pastel altyapısı, mevcut katman 1 blok zincirlerinin, merkezi olmayan uygulamaların veya üçüncü taraf işletmelerin yaratıcıları ve koleksiyoncuları korumasını sağlar. Dijital koleksiyonlardan ve medyadan belgelere ve uygulamalara kadar, kullanıcılar ve geliştiriciler varlık nadirliğini onaylayabilir ve verileri gerçekten sonsuza kadar saklayabilir. Sense ve Cascade gibi birlikte çalışabilir açık API’ler tarafından sağlanan hafif protokoller, mevcut ağlar arasında kolayca entegre edilebilir. Doğrudan Pastel Ağı üzerinde çok çeşitli Web3 uygulamaları oluşturulabilir, bu da geliştiricilerin ölçeklenebilir kayıt özelliklerinden, depolama işlemlerinden ve daha geniş ekosistemin güvenliğinden yararlanmasına olanak tanır.

Pastelin Avantajları

 • Uygulamaya Özel Katman-1 Blok Zinciri

NFT ve Web3 ekosistemiyle ilgili tüm kritik kullanım durumlarını güvenli bir şekilde ele almak için amaca uygun olarak oluşturulmuştur.

 • Tamamen İzinsiz

Pastel Ağının işlemleri ve verileri doğrulamak için kullandığı fikir birliği sürecine herkesin katılmasına açık, eşler arası düğümlerden oluşan açık bir ağ.

 • İhmal Edilebilir Ücretler

Dinamik ücret işlevi, zincir içi ve zincir dışı talepler için ihmal edilebilir işlem ücretlerini destekleyerek geleneksel genel amaçlı katman-1’lerden kaynaklanan sürtünmeyi azaltır.

 • Güvenilir Depolama

Son derece yedekli, dağıtılmış sistem kalıcı depolama sağlar. Bir kez ödeyin, sonsuza kadar saklayın.

 • Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik

Open-API standartlarını yerel olarak entegre edin ve varlıklar arasında zincirler arası güvenilir bir köprü oluşturun.

 • Güvenli Temel

Maksimum ağ güvenliği sağlamak için geliştirilmiş Çok Katmanlı mimari.

Pastel ile Oluşturun

Açık API Protokolleri

Hafif açık web API’leri aracılığıyla Sense ve Cascade gibi yerel protokolleri kendi yerel blok zincirinize veya uygulamanıza entegre edin.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çevik Akıllı Bilet Yapısı

NFT verilerini blok zincirinde kolayca temsil edin ve içsel veri bütünlüğü üzerine inşa edilmiş yenilikçi bir bilet şeması kullanarak Pastel’de özel özellikler ekleyin veya mevcut işlevselliği yükseltin.

Pastel Geliştirici Modülleri

Yapıcıların başlamasına yardımcı olmak için bir dizi protokol, iyi belgelenmiş API’ler ve gRPC işleviyle desteklenen, doğrudan Pastel Ağı üzerinde zincir üstü pazar yerleri veya üçüncü taraf uygulamaları geliştirin.

PSL Coin Nedir?

PSL belirteci (PSL), Pastel Ağının yerel, dijital kriptografik olarak güvenli yardımcı program belirteci olarak hizmet eder. Özel, amaca yönelik bir blok zinciri üzerinde çalışan PSL, erişilebilirliğin temelidir. PSL, doğası gereği, NFT’ler ve Web3 için izinsiz, sınırsız ekonomiyi güçlendirir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

PSL Kullanım Durumları

Ağ İşlemleri: PastelID, Mint NFT’leri Oluşturun, Bilet Gönderin ve Open-API İsteklerini Gerçekleştirin.

Stake: Hesaplama kaynakları, doğrulama ve güvenlik hizmetleri sağlama karşılığında bir SuperNode ve hisse teminatı işletin.

Yönetişim: Paydaşlar çeşitli teklifleri başlatabilir ve oylayabilir.

Deflasyon Mekanizması

Çekirdek ağ operasyonları üzerine, her birinin bir yüzdesi tx-feeşifreli olarak harcanamayan bir adrese dağıtılır, bu da toplam PSL arzının (Yanık Kanıtı) azalmasına neden olur.

Proof of Burn ile sonuçlanan temel ağ işlemleri:

Advertisement. Scroll to continue reading.
 • PastelID Oluşturma
 • NFT Kaydı
 • NFT Aktivasyonu
 • NFT Ticaret
 • Açık API Algı İsteği
 • Açık API Kademeli İsteği

PSL Coin Bilgileri

PSL Coin Nasıl Alınır?

PSL ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, MEXC ve KuCoin’dir. İşlem çiftleri, PSL ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla PSL coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...