İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

PUBG FPS Arttırma Rehberi

Son dönemlerin popüler oyunu olan PUBG oyununda daha keyifli , daha akıcı bir oyun deneyimi elde edebilmeniz için bir rehber derledik. Bu ayar rehberimiz sonrasında oyunda aldığınız FPS değerlerinde hissedilir derecede bir artış sezeceksiniz!

Ortalamanın üzerinde sistem gereksinimi isteyen Playerunknown’s Battlegrounds yani PUBG düşük bütçeli veya nispeten eski sistemlerde oyuncuları üzebiliyor. Bu oyunu minimum seviyede oynayabilmeniz için Intel Core i5-4430 veya AMD FX-6300 üzerinde bir işlemciye ihtiyacınız var. Bunun yanı sıra minimumda 8 GB RAM , 30 GB kullanılabilir alan ve Nvidia GTX 960 2 GB veya AMD R7 370 2GB ekran kartı sisteminizde bulunmalı.

Peki sizin sisteminiz düşük FPS alıyorsa hangi adımları izleyip daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz sırasıyla aşağıdan ulaşabilir ve uygulayabilirsiniz.

Öncelikle dikkat edilmesi gerekenler:

Sadece PUBG için değil tüm bilgisayarınızın performansını belirleyebilmek için aslında sürekli yapmanız gereken şeyler vardır. Bunlardan birincisi bilgisayarınızda bulunan yazılımların yani driverlarının en güncel sürümde olmasıdır. Öncelikle bilgisayarınız donanımlarına aygıt yöneticisinden ulaşıp tüm donanımınızın sitelerine gidip en güncel sürümleri yüklemelisiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Aygıt yöneticisine ulaşmak için şu adımları izleyebilirsiniz ( Başlat > Denetim Masası > Donanım ve Ses > Aygıt Yöneticisi )

Bunun haricinde ekran kartınız Nvidia ise GeForce Experience yazılımı ile tüm güncellemelerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu yazılıma https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/ sayfasından ulaşıp bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Tüm driverlarınızın güncel olmasının yanı sıra bilgisayarınızın içini temizlemek çok önemli bir faktördür. Tozdan dolayı sisteminiz çok ısınıyor olabilir ve siz bu sebepten dolayı performans düşüklüğü yaşıyor olabilirsiniz. Bunun çözümü ise 5-6 ayda yani sık aralıklarla kasanızın veya dizüstü bilgisayarınız içini açıp temizliğini yapmaktır.

Başlangıç ayarlarını yapılandırılması:

  • Steam uygulamanızı açın ve kitaplığınıza tıklayın.
  • PUBG oyununuzun üstüne gelip sağ tıklayıp , özellikler sekmesine girin.
  • Karşınıza çıkan ekranda “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” sekmesine tıklayıp aşağıda verilen kodları girin.

-Refresh 60

Bu kod sizin monitörünüze ayarla oyunun ekran tazeleme hızını ayarlar. Şayet bir notebookta oyunu oynuyorsanız genel olarak 60 Hz bir panelde oynuyorsunuz demektir. Ancak harici bir monitör kullanıyorsanız bu monitörün tazeleme hızına bakıp ona göre bu kodu girmelisiniz. Kodun örnek olarak kullanım şekli -Refresh 144 veya -Refresh 60 gibi olmalıdır.

-MaxMem=8000

MaxMem komutu sizin bu oyun için ayırdığınız geçici bellek (RAM) miktarını ayarlamaktadır. Sisteminizin gücüne göre burada kullandığımız 8000 ibaresini değiştirip oyuna entegre edebilirsiniz. Tavsiyemiz sisteminizin tüm ram belleğini oyuna ayırmamanız olacaktır. Yazdığınız rakam MB cinsinden olduğu için 1 GB=1024 MB olarak hesaplayabilirsiniz.

-sm4

sm4 komutu gölgelendiricileri DX11’den DX10’a düşürecek ve sizin oyun içerisinde dikkatinizi dağıtacak yansımaları minimize edecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Oyun için görüntü ayarları:

Kenar Yumuşatma: Çok Düşük

Post-Processing: Düşük

Gölgeler: Düşük

Doku: Orta

Efektler: Çok Düşük

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeşillik: Çok Düşük

Görüş Mesafesi: Orta

Hareket Bulanıklığı: Devre Dışı

Şimdilik düşük sistemde PUBG oynamaya çalışan biri için ideal ayarlar kesinlikle bunlar. Şayet bu tüm ayarlar sizin sisteminize bağlı olarak değişebilir. Eğer sisteminizin yeterli olduğuna inanıyorsanız oyun için görüntü ayarlarının tümünü deneyip sizin için ideal olanı bulabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar