İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Receiver Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak cihaza ait işletim sistemini bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir bunun için cihazınızı tanımanız uygun olan yazılımı bulmanız çok önemlidir. Receiverların marka ve modellerine göre size yardımcı olabilecek sitelere de başvurabilirsiniz. Uygun olan yazılımı indirebilmek için sunulan sitelere girerek cihazına uygun yazılımı indirdiğinizde bir flash bellek yardımı kullanarak yazılımı belleğe aktarmalısınız.

Bilgisayarda yapabileceğiniz işlem burada bitmiştir. Televizyona geçtiğiniz bölümde işletim sistemini attığınız flash belleği uydu alıcınıza takınız. Televizyon algıladığında kumanda ile menü tuşuna giriş yaparak ayarladığınız kanal listesini flasha kaydederek kanal listenizi kaybetmemiş olur önlem almış olursunuz. Yedekleme işlemini hızlı bir şekilde yaptıktan sonra yazılımı güncelleme bölümüne geçebilirsiniz. Tekrar menü tuşuna girdiğinizde gereçler bölümünde oradan yazılım güncelleme bölümüne girdiğinizde karşınıza USB ile güncelleme ve eski usül uydu üzerinden güncelleme karşınıza çıkacaktır. Artık uydu üzerinden bu işlem yapılamadığı üzere yazılımı yedeklemiş olduğumuz flash bellek yardımıyla USB ile güncellemeyi tercih ederek güncelleme aşamalarına devam ediniz. Yazılım seçeneğini tıklayarak devam ediniz. Dosya yolu seçeneğine girerek flash belleğinizin olduğu dosyayı seçip ekrana çıkacak olan yüklediğiniz yazılımı tıklamalısınız.

Yazılım yolunu bulduktan sonra başlat butonu ile güncellemeye başlayabilirsiniz. Güncelleme başladığında herhangi bir elektrik kesintisinin yaşanmayacağından emin olmanız gerekmektedir. Bu cihazınıza zarar verebilir. Yazılım işlemi tamamlandığında sistem kendini otomatik olarak başlatmış olacaktır. Cihazınızın yazılım güncellemesi tamamlanmış demektir. Kanal listesinin eskisini tercih ediyorsanız başta önlem olarak yedeklediğiniz kanal listesini yüklemek için tekrar menü tuşundan kanal düzenleme bölümünden yedekleme ve güncelleme bölümünden güncelleme bölümünden kanal listesini geri yüklediğinizde cihaz kendini resetleyecek ve yedeklediğiniz eski kanal listeniz ile aynı olacaktır. Bu yöntem evde herkesin kolaylıkla yapabileceği eski bir yöntemdir başka yöntemlerde mevcuttur. Cihazınızı, bilgisayarınıza bağlayarak da bu işlemi gerçekleştirebilir. Bu güncellemelerin yapılmasını adım adım gösteren videolarda internet üzerinde mevcuttur, yardım alabilirsiniz.

Yazılım Güncelleme Özellikli Uydu Alıcıları

Uydunuz için tercih edebileceğiniz daha fazla avantajlı bir alıcı için yazılım yükseltme özellikli uydu alıcıları bulunmakta bunlar;

Advertisement. Scroll to continue reading.
 • Redine TS 2500 Pro
 • Ileri Minix Tango Mavisi 2
 • Korax Hitech Vipbox HD
 • Sonraki Kanky
 • Botech Piko 600 HD Plus
 • Goldmaster Ranger Plus
 • Hometech HT1050SE
 • Kamosonik KS_HD10506
 • Dikey Sindirim
 • Hiremco Kombo Zapper
 • Skytech ST-22000

Gibi tercih edebileceğiniz uydu alıcıları ile yazılım yükseltme özellikli bir uydu alıcısına sahip olabilirsiniz.

Receiver Yazılım Güncellemenin Önemi

Kullandığınız yazılımları kullanıma sunduktan sonra da gelişmeye devam etmektedirler. İşletim sistemleri, tüm yazılımlar sürekli bir gelişim ve değişim halindedir. Geliştiriciler yazılımlara yeni özellikler eklemek için ve güvenlikte oluşabilecek tehditlere karşı önlem almak ya da hataları gidermek için güncellemeler yayınlanmaktadır. Yani bu güncellemeleri arada bir yapmakta fayda vardır. O da yazılımı sizin için daha iyi ve güvenli bir hale getirmektir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar