İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

SAKE Coin Nedir? | SakeSwap: Likidite Takas Çiftliği

AMM DEX’ler, kullanıcıların kripto para birimleriyle ticaret yapma şeklini değiştirdikleri için Defi dünyasında bir evrime neden oldu. Likidite havuzunun oluşturulması, yatırımcıların tamamen merkezi olmayan ve gözetimsiz bir şekilde kolayca takas yapmalarını sağlar. AMM’nin yeniliğini kullanan Uniswap, en başarılı Defi projelerinden biri haline geliyor. Birçok projenin ise kendi uygulamalarıyla AMM tasarımını iyileştirmeye çalıştığını görmek mümkündür.

Bir Uniswap çatalı olan Sushiswap, bize bir yönetim belirteci olan SUSHI belirteciyle bir AMM getiriyor. Ne yazık ki, Sushiswap kalıcı kayıp durumunda herhangi bir iyileştirme yapmadı.

Uniswap ve Sushiswap’tan ilham alan SakeSwap, AMM tasarımını fiyat eğrileri ve katılımcı ödülleri açısından geliştirmeyi amaçlıyor. 

Neden SakeSwap?

SakeSwap, Uniswap ve Sushiswap’ın bir çatalıdır, ancak bazı önemli iyileştirmelere sahiptir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

1.SAKE Jetonu

SAKE belirtecinin iki işlevi vardır; bunlar SAKE sahiplerine yönetim hakları ve protokole ödenen ücretlerin bir kısmı hakkı verir. Sonunda, SAKE sahipleri protokolün sahibi olacaktır. SAKE jetonları, likidite sağlayıcılarına ve tüccarlara protokol geliştirmenin faydasını kazanmaya devam etme hakkı verebilir, bu da erken benimseyenlerin SakeSwap’ın önemli paydaşları olacağı anlamına gelir. Bu arada, SakeSwap, belirteç fiyatını yapısal bir perspektiften desteklemek için deflasyon belirteçlerini içerir.

2.Toplam Arz

Sınırsız toplam hacme sahip SUSHI Token’ın aksine, seyreltmeyi önlemek ve proje sürdürülebilirliğini korumak için SAKE jetonunu sınırlı bir toplam hacim olarak belirlenmiştir. 

3.Yakma ve Ödül Dağıtımı

Advertisement. Scroll to continue reading.

SakeSwap, SushiSwap’ın işlem ücreti dağılımını takip eder, yani %0.25’i doğrudan aktif likidite sağlayıcılarına giderken, kalan %0.05’lik kısım SAKE’ye (tabii ki SakeSwap aracılığıyla) dönüştürülür. Kalan %0,05’in %90’ı yakılacak ve kalan %10’u SAKE’lerini SakeBar’a yatıran SakeBar katılımcılarına dağıtılacaktır.

4.%50 Kayma Kapasitesi

Hakemlerin Uniswap’taki tüm kaymaları elde etmesi yerine, SakeSwap’taki likidite sağlayıcılarının, aksi takdirde sanal ticaret eğrileri ile arbitrajcılar tarafından yakalanan karları yakalamaları sağlanır. Uzamsal arbitraj durumunda, AMM arbitraj tüccarlarından %50 kayma kapasitesi toplar. Sonuç olarak, diğer %50 likidite sağlayıcıları arasında paylaşılacaktır. Likidite sağlayıcıları için %50’lik kayma kapasitesi, gelir olarak işlem ücretine kıyasla LP’lerin gelirini ~%200’e çıkarabilir.

SAKE Coin Nedir?

SAKE coin iki işleve sahiptir. Bunlar SAKE sahiplerine yönetim hakları ve protokole ödenen ücretlerin bir kısmı hakkı verir. Sonunda, SAKE sahipleri protokolün sahibi olacaktır.

SAKE yönetişimi çevrimiçi olduğunda, SAKE sahipleri SakeSwap protokolünde bir değişiklik önerebilir. Değişiklikler, yeni havuzların eklenmesini, SAKE ağırlığının değiştirilmesini veya mevcut bir havuzun kapatılmasını içerebilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

SAKE Coin Bilgileri

SAKE Coin Nasıl Alınır?

SAKE ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, LATOKEN ve Jubi’dır. İşlem çiftleri, SAKE ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla SAKE coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...