İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Samsung Bildirim Işığı Açma | Tüm modeller

Samsung marka telefonlarda bildirim ışığı açma konusunda sorun yaşayan kullanıcılar için basit bir kaç yöntemden bahsedeceğiz. Samsung telefonlarda bildirim ışığı yazılımsal olarak kapanabiliyor yada donanımsal bir arıza oluşabiliyor. Genelde telefon kullanıcılarının çoğu led bildirim ışığı arızalansa bile fark etmezler ancak bu konularda detaycı olan kişiler led bildirim ışığının yokluğunu hemen fark edecektir. Özellikle telefonu sessiz modda kullananlar için led bildirim ışığı çok önemli bir özelliktir.

Samsung J serisi telefonlarda bildirim ışığı açma sorunu diğer modellere göre biraz daha fazladır. Bunun sebebi yazılım güncellemesi sırasında J serisi modellerde bildirim ışığının pasif konuma gelmesidir. Peki Samsung bildirim ışığı yanmıyor ne yapmalıyım?

Samsung Bildirim Işığı Açma | Kapatma

  • Ayarlar
  • Ekran
  • LED Göstergesi seçeneğine aktif etmeniz yeterli olacaktır. “Şarj, ses kaydı veya bildirim alma sırasında led göstergeyi yakar”

Aynı menüden bildirim ışığını kapatmak için LED Göstergesi seçeneğini pasif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Samsung ” ” modelinde bildirim ışığı var mı? Samsung hemen hemen tüm modellerinde bildirim ışığı kullanmıştır. Eğer ikinci el bir telefon alıyorsanız ve 2014 sonrası üretime sahipse mutlaka bildirim göstergesi bulunmaktadır. 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar