İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Samsung Galaxy J6 Batarya Şarj Sorunu Çözümü

Samsung markasının ülkemizde en çok tercih edilen serisi olan J Serisi telefonlarda yaşanan şarj sorunu kullanıcıların oldukça fazla canını sıkmaya başladı. Samsung Galaxy J Serisinin en çok satan modellerinde J6 modelinde 3000 mAh, J6 Plus modelinde 3300 mAh batarya kullanılmasına rağmen telefon şarjı çok çabuk tükenebiliyor. Samsung J6 modelinde yaşanan şarj sorunu genellikle yazılımsal oluyor. Detaya inildiğinde kullanım tercihlerimiz ve kullandığımız uygulamalar şarjın çabuk tükenmesine neden olabiliyor. Bu makalemizde Samsung Galaxy J6 batarya şarj sorunu çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Samsung Galaxy J6 Batarya Şarj Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy J6 Batarya Kalibrasyonu: Android telefonlarda sıkça rastladığımız şarj sorununun çözümü için ilk olarak batarya kalibrasyonu yapmayı denemelisiniz. Pil yüzdesindeki dengesizlikler şarjınızı tam dolu görmenize ve daha sonra hızla pilin bitmesine neden olabilir. Kalibrasyon işlemi yaptığınızda bu sorun giderilecektir. Bu sayede pil tam dolmadan şarjdan çekmemiş olacaksınız ve şarj göstergesindeki dengesizlik giderilmiş olacaktır.

Telefonunuzun arama ekranına *#0228# yazın. Açılan ekranda batarya özelliklerini göreceksiniz. Ekranın alt kısmında çıkan Quick Start butonuna tıklayın. Telefon kendini kilit ekranına alacaktır, tekrar ekranı açtığınızda şarj yüzdesinde değişiklik göreceksiniz. Bu işlemi şarj yüzdesindeki değişim sabitlenene kadar yapın. Şarj yüzdesi sabitlendiğinde Samsung J6 şarj göstergesi sorunu düzelmiş olacaktır.

J6 Şarj sorunu çözümü için en etkili yöntem batarya kalibrasyonu dur.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın: Telefon arka planında sürekli çalışan ve pil kullanımı yüksek olan uygulamaları kapatın. Pil tüketimi yüksek olan uygulamaları Ayarlar / Pil Kullanımı ekranından öğrenebilirsiniz.

Ekran Parlaklığı Ayarları: Android telefonlarda otomatik ekran parlaklığı modu çoğu kullanıcı tarafından tercih ediliyor ancak otomatik ekran parlaklığı modu özellikle dışarıda kullanıldığında pil tüketimini olumsuz etkilemektedir. Telefon sensörleri ortam ışığına göre ekran aydınlatmasını sürekli değiştirdiğinden çok daha fazla pil tüketimine neden olabiliyor. Tavsiyemiz orta seviyede sabit bir ekran parlaklığını tercih etmenizdir.

WiFi Kullanım Modunu Ayarlayın: Telefonu kullanmadığımızda açık kalan WiFi şarj yüzdesini oldukça fazla etkilemektedir. Bu nedenle uyku modunda WiFi kapalı modda kullanılmalıdır. Bu modu aktif ettiğinizde pil yüzdesinde gözle görülür farkı hissedeceksiniz.

  • Ayarlar / WiFi
  • Sağ üst köşedeki daha fazla seçeneğine tıklayın
  • Uyku Sırasında WiFi açık seçeneğine tıklayın
  • Karşınıza üç seçenek gelecek, ASLA seçeneğini seçin.

Tüm bu kalibrasyon işlemlerini uyguladığınızda telefonunuzun pil tüketiminde net bir fark olduğunu göreceksiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar