İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

SBR Coin Nedir? | Saber: Piyasa Yapıcı Ve Likidite Havuzu

Saber(SBR), benzer fiyatlı (sabitlenmiş) varlıklar arasında fırsat maliyeti olmadan son derece verimli ticaret için tasarlanmış Solana’daki otomatik bir piyasa yapıcı ve likidite havuzudur.

Bu ticaret faaliyeti, likidite sağlayıcıları için ücretlerle sonuçlanır ve gerçek dünya işlem hacmini temsil eden daha güvenli, daha düşük riskli bir stake etme fırsatı ile sonuçlanır.

Saber’in neden yararlı olduğu hakkında daha fazla bilgi için yazıyı okumaya devam edin.

Neden Saber?

Saber, büyük işlem hacminde düşük riskli stake için bir yer anlamına gelir. Takaslar için en iyi fiyatlandırmaya sahip olarak yüksek hacmi teşvik eder (arbitraj botlarını ticarete teşvik eder) ve Solana’daki diğer DeFi uygulamalarıyla son derece birleştirilebilir, aksi takdirde düşük getiriler için fırsat maliyetini düşürür.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Genellikle, fiyatta geri dönüş anlamına gelen varlıklar arasında ticarete izin verir. 

Saber’in uzmanlaştığı birkaç varlık vardır:

  • USD Stabil Paralar: USDC ve Tether gibi dolar destekli sabit paralardan, UST gibi merkezi olmayan sabit paralardan ve Cashio gibi yerel Solana sabit paralarından yüzlerce dolar bazlı sabit para mevcuttur.
  • Köprülü Varlıklar: Solana’ya giden çok sayıda köprü vardır ve Saber, farklı köprülü varlıklar arasında değiş tokuş yapmak için birincil likidite kaynağıdır. Bir örnek, Bitcoin’in Ren ve FTX sürümleri arasında geçişe izin veren renBTC-BTC havuzudur. Birçok stabilcoin aynı zamanda köprülü varlıklardır; Saber, Solana kullanıcılarının farklı zincirler arasında gezinmesinin birincil yoludur.
  • Staking Türevleri: Saber, Marinade SOL ve Lido SOL gibi SOL staking türevlerinin ticareti için en büyük mekandır .
Saber Nasıl Çalışır?

SBR Coin Nedir?

SBR, Solana ağıyla uyumlu bir SPL belirtecidir. SBR’nin kullanım örnekleri şunları içerir:

  1. Yönetim için staking (hazine, ücretler, vb.)
  2. Stabil takas çiftlerinde likiditeyi sürdürmek için havuzları teşvik etmek.

SBR Coin Bilgileri

SBR Coin Nasıl Alınır?

SBR ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, Kraken, Gemini ve MEXC’dir. İşlem çiftleri, SBR ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla SBR coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...