İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Snapchat Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Snapchat kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır? Snapchat’te profilinizde bir kullanıcı adı bir de isim alanı bulunmaktadır. İsim alanı Snapchat’te görülen adınızdır. Kullanıcı adı ise benzeri olmayan, sizi diğerlerinden ayıran ve sizi arkadaş olarak eklemek isteyenlerin sizi bulmasını sağlayan bir isimdir.

Snapchat’te isim alanında yazdığınız isminizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Snapchat isminizi değiştirmek için Snap ekranının sağ üst köşesinde bulunan dişli çark şeklindeki ayarlar simgesine dokunup açılan sayfadan isim alanını tıklayarak isminizi değiştirebilirsiniz.

Snapchat kullanıcı adı değiştirme alanına da ayarlar menüsünde bulunan hesabım penceresi altında ulaşılmaktadır. Fakat kullanıcı adı değiştirme mümkün değildir. Eğer kullanıcı adınızı ve illa değiştirmekte kararlı iseniz Snapchat hesabınızı silip yeni bir Snapchat hesabı açmanız gerekmektedir.

Hesabı Silmeden Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Ünlü bir sosyal medya platformu olan snapchat kullanıcıların profil ayarlarına giderek kullanıcı adlarını değiştirmelerine izin vermiyor. Peki, hesap silmeden Snapchat’de kullanıcı adları nasıl değiştirilir?

Snapchat kullanıcılarının profillerini kolay yoldan değiştirmelerine güvenlik kısıtlamaları nedeni ile izin vermiyor. Ve bu nedenle kullanıcıların sadece bir kullanıcı adıyla hesaplarını yönetmeleri gerekmektedir. Fakat kullanıcıların hesaplarını silmeden yeni bir özel ekran adı vermelerini veya Snapchat kullanıcı adlarını değiştirmelerini sağlayan bir yöntem mevcuttur. 

Yeni Hesap Yapmadan Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme

Hesabınızı silmeden Snapchatde kullanıcı adınızı değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

* Snapchat ekranının sol üst köşesinde bulunan profil simgesine tıklayarak Snapchat ayarlarını açın.

* Profil sayfanızda ayralara girdikten sonra, Arkadaş Ekle, Hikayeme Ekle vs. Gibi birçok seçenek butonu göreceksiniz. Bu ekran penceresinde, sağ üst köşede bulunan dişli şeklindeki simgeyi bularak üzerine tıklayın.

*Ayarlar sayfasındaki pencerede göreceğiniz ilk iki seçenek Ad ve Kullanıcı adıdır. Kullanıcı adının alt seçeneklerinde sadece paylaşmak yerine, onu değiştirme seçeneği yoktur. Fakat Ad adlı ilk seçenekte kullanıcı değişim yapabilir.

*Ad adlı seçenekte değişim yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

İsim üzerine tıklayıp adınızı ve soyadınızı belirtilen uygun kurallar içerisinde değiştirebilirsiniz. Ve sonra da yaptığınız değişikliği kaydetmek için kaydet düğmesine tıklayabilirsiniz.

Profilinizde Sizin İçin Değiştirilmiş Görünen Adı Bulun

Son adımlarda ne yaptıysanız, Ad alanına kaydedilmiş adı gösterecektir. Aynı ad, ayarlandıktan sonra değiştirilemeyen kullanıcı adına bakılmaksızın arkadaş listesinde görüntülenir.

Yukarıda belirtilen adımlar, Snapchatde kullanıcı adını yeni bir hesap oluşturmadan değiştirmek için en iyi ve en kolay adımdır. Çünkü görünen ad arkadaşlarınızın listelerinde görüntülenen addır. Yalnızca Profil ayrıntılarınıza gittiğinde Orijinal Kullanıcı Adınızın ne olduğunu öğrenir. Bu nedenle, günün herhangi bir noktasında Snapchat kullanıcı adı yeni bir hesap yapmadan değiştirmek ve şık bir görünen ad koymak istiyorsanız, bu basit adımları izleyin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Son zamanlarda sosyal medyada, ünlü isimlerin fotoğraflarının şarkı söylediği videolar internette tıklanma rekorları kırıyor. Peki nasıl oluyor da durağan fotoğraflar şarkı söyleyen videolara dönüşüyor....

Uygulama

Zoom, Microsoft Teams ve Skype üzerinden yapılan görüntülü toplantılara katıldığınızda kendi yüzünüzle değil de farklı bir yüz ile katılmanızı sağlayan yazılım Avatarify’dir. Tüm Dünya’yı...

Uygulama

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok yayıncıların ve takipçilerin ilgisini çekecek özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. TikTok hediye gönderme seçeneği ile yayıncıları desteklemek için...

Uygulama

Son zamanlarda adından sıkça bahseden Tokkingheads, çoğu akıllı telefon kullanıcısının kullanmayı tercih edebileceği bir uygulamadır. Ancak uygulamayı ilk defa duyanlar ve henüz herhangi bir...