İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

SSD Ömrü Nasıl Öğrenilir? SSD Testi Nasıl Yapılır?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

SSD kartları, bilgisayarların vazgeçilmez parçalarından birisi haline gelmiştir. Bilgisayarın çalışması için zorunlu olmasa da bilgisayarın teknolojiye hızlı tepki verebilmesi için artık neredeyse mutlaka bulunması gereken bir parça olmuştur. Bu yazımızda SSD ömrü öğrenme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

SSD kart ya da Katı Hal Sürücüsü, bilgisayarın hızlanmasında ve depolama alanının belirlenmesinde rol almaktadır. En önemli iki rolü bu şekilde oluşmaktadır. Bu nedenle uzun süreli ve kaliteli bir SSD kart bilgisayarın daha çok hızlanmasını ve daha yüksek depolama alanına sahip olmasını sağlar.

Ancak SSD kartlar ne kadar kaliteli olursa olsun belirli bir çalışma süresine sahiptir. Bu süreden sonra ömrünü doldurur ve artık çalışmaz. Peki SSD ömrü nasıl öğrenilir?

SSD Ömrünü Öğrenmek İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

Belirli yazılımlar aracılığıyla SSD ya da HDD disklerin ömürlerini öğrenmek mümkündür. Bu konudaki uygulamalar genellikle paralı olmaktadır ancak çoğunlukla kullanılan SSD Life 15 gün ücretsiz deneme sürümüne sahiptir ve para ödemek istemiyorsanız bu 15 gün içerisinde SSD ömrünüzü öğrenebilir ve bir yere not alarak devam edebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra karşınıza bir ara yüz çıkacaktır. Ancak bu uygulamayı indirmeden SSD karşınızı yaklaşık 1 aydan fazla kullanmanız önerilir. Yoksa uygulama sağlıklı bir analiz yapamayabilir.

Ara yüz karşınıza geldikten sonra SSD ömrünüzü öğrenebilirsiniz. SSD ömrü ara yüzdeki Estimated Life Time kısmında yazmaktadır. Bu kısımda SSD’nin ömrü yıl ay ve gün olarak hesaplanmaktadır.

Uygulama indirilip açıldıktan sonra SSD ömrü öğrenilebilir ve işlem bittikten sonra uygulama 15 gün içerisinde iptal edebilir. Bundan sonra da para ödemeden SSD ömrünüzü ücretsiz bir şekilde görmüş olabilirsiniz.

Yalnız SSD kaç yıl kaldı sorusunun en doğru yanıtını bulmak için tercihen SSD kartlarınızı 5-6 ay boyunca kullanmanız gerekmektedir. Böylece uygulamadan en doğru yanıtı alabilirsiniz. Ancak 1 aydan fazla kullanmak da yine işlemi yapmak için yeterlidir.

Böylece ücretsiz bir şekilde bilgisayarlarınızın en önemli parçalarından olan SSD kartlarınızın ömrünü öğrenebilir ve buna göre belirli bir planı kafanızda oluşturabilir, duruma göre SSD kartınız hakkında karar verebilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar