İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

SSD Ömrü Nasıl Öğrenilir? SSD Testi Nasıl Yapılır?

SSD kartları, bilgisayarların vazgeçilmez parçalarından birisi haline gelmiştir. Bilgisayarın çalışması için zorunlu olmasa da bilgisayarın teknolojiye hızlı tepki verebilmesi için artık neredeyse mutlaka bulunması gereken bir parça olmuştur. Bu yazımızda SSD ömrü öğrenme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

SSD kart ya da Katı Hal Sürücüsü, bilgisayarın hızlanmasında ve depolama alanının belirlenmesinde rol almaktadır. En önemli iki rolü bu şekilde oluşmaktadır. Bu nedenle uzun süreli ve kaliteli bir SSD kart bilgisayarın daha çok hızlanmasını ve daha yüksek depolama alanına sahip olmasını sağlar.

Ancak SSD kartlar ne kadar kaliteli olursa olsun belirli bir çalışma süresine sahiptir. Bu süreden sonra ömrünü doldurur ve artık çalışmaz. Peki SSD ömrü nasıl öğrenilir?

SSD Ömrünü Öğrenmek İçin Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?

Belirli yazılımlar aracılığıyla SSD ya da HDD disklerin ömürlerini öğrenmek mümkündür. Bu konudaki uygulamalar genellikle paralı olmaktadır ancak çoğunlukla kullanılan SSD Life 15 gün ücretsiz deneme sürümüne sahiptir ve para ödemek istemiyorsanız bu 15 gün içerisinde SSD ömrünüzü öğrenebilir ve bir yere not alarak devam edebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Uygulamayı indirdikten sonra karşınıza bir ara yüz çıkacaktır. Ancak bu uygulamayı indirmeden SSD karşınızı yaklaşık 1 aydan fazla kullanmanız önerilir. Yoksa uygulama sağlıklı bir analiz yapamayabilir.

Ara yüz karşınıza geldikten sonra SSD ömrünüzü öğrenebilirsiniz. SSD ömrü ara yüzdeki Estimated Life Time kısmında yazmaktadır. Bu kısımda SSD’nin ömrü yıl ay ve gün olarak hesaplanmaktadır.

Uygulama indirilip açıldıktan sonra SSD ömrü öğrenilebilir ve işlem bittikten sonra uygulama 15 gün içerisinde iptal edebilir. Bundan sonra da para ödemeden SSD ömrünüzü ücretsiz bir şekilde görmüş olabilirsiniz.

Yalnız SSD kaç yıl kaldı sorusunun en doğru yanıtını bulmak için tercihen SSD kartlarınızı 5-6 ay boyunca kullanmanız gerekmektedir. Böylece uygulamadan en doğru yanıtı alabilirsiniz. Ancak 1 aydan fazla kullanmak da yine işlemi yapmak için yeterlidir.

Böylece ücretsiz bir şekilde bilgisayarlarınızın en önemli parçalarından olan SSD kartlarınızın ömrünü öğrenebilir ve buna göre belirli bir planı kafanızda oluşturabilir, duruma göre SSD kartınız hakkında karar verebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar