İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Steam Bağlantı Hatası Çözümü | Güncel

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Steam bağlantı hatası nasıl çözülür? Bu aralar en sık duyduğumuz hataların başında Steam Ağına Bağlanılamıyor hatası geliyor. Steam bağlantı hatası kesin çözümü için basit bir rehber hazırladık.

Steam Bağlantı Hatası Nedenleri

Steam ağına bağlanılamıyor hatası alıyorsanız bunun bir kaç temel nedeni olabilir. İnternet kaynaklı ağ hatası alıyor olabilirsiniz, Steam server bağlantısı kaynaklı olabilir yada Steam güncellemesi yarıda kalmış olabilir.

Steam Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür

Bağlantı hatasını çözmek için bir kaç yöntem uygulayacağız. Genelde internet yada güncelleme kaynaklı çok fazla alınan hatanın çözümü için basit yöntemlerden daha nadir rastlanan sorunlara doğru detaylı bir çözümler paylaşacağız. İlk yöntemden sona doğru deneyerek bağlantı hatasını çözebilirsiniz.

Steam ağına bağlanılamıyor hatası çözüm yöntemleri:

1.Yöntem: İnternet bağlantınızı kontrol edin. Ağ hatası alan kullanıcıların bir çoğunda internet bağlantısında sorun olduğu gözlemlenmiştir. Mümkünse ağ bağlantısını kopartın, modemi yeniden başlatın ve daha sonra Steam’i yeniden başlatın.

2.Yöntem: Steam resmi olmayan sunucu durumu sayfasını kontrol edin. Steam kaynaklı bir sunucu sorunu var ise buradan tespit edebilirsiniz. Sunucu hatası var ise düzelmeden steam bağlantısı yapamazsınız. Sorunun düzelmesini beklemeniz gerekiyor.

3.Yöntem: Görev Yöneticisini açın İşlemler kısmındaki Steam Client Web Helper ve Steam Client Bootstrapper işlemlerine tıklayın ve görevi sonlandırın. Daha sonra Steam’e tekrardan giriş yapın. Güncelleme ekranı gelecektir. Güncelleme tamamlandığında Steam’a giriş yapmayı deneyin.

4.Yöntem: Bilgisayarım / Yerel Disk (C) / Program Files / Steam klasörüne girin. Steam.exe sağ tuş özellikler diyoruz. Uyumluluk kısmında Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin ve uyumluluk modunu ise Windows XP olarak değiştirin. Tekrar bağlanmayı deneyin.

5.Yöntem: İnternet bağlantınızı kopartın. Daha sonra Steam’i açın ve ÇEVRİMDIŞI MODDA BAŞLAT butonuna tıklayın. Sol üst köşeden Steam / Ayarlar seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda Hesap bölümüne tıklayın ve Beta Katılımı kısmındaki DEĞİŞTİR butonuna tıklayın. Steam Beta Update seçeneğini seçin ve Tamam botununa basın. Steam’dan çıkış yapıp internet bağlantınızı tekrardan yapın. Steam’i yeniden açın.

Bu yöntemleri sırası ile uygulayın steam bağlantı sorununuz kesinlikle çözülecektir. Yaşadığınız diğer bağlantı sorunları için bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...