İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Substratum (SUB) Coin nedir?

Substratum, internetin dünyanın her yerinde özgür ve adil bir yer olması için yedek bilgisayar kaynaklarını tahsis etmesine izin veren açık kaynaklı bir ağıdır. Substratum Network, bir VPN veya Tor’a ihtiyaç duymadan, güvenli bir şekilde içerik yayınlayan dünya çapında gelişmiş bir ağ koleksiyonudur.

Ağ, bilgisayarınızı bir barındırma sunucusu olarak kiralayarak kriptokrasi elde etmenizi sağlar. Ayrıca, bir başkasının bilgisayarını barındırma sunucusu olarak kiralamak için ağa ödeme yapabilirsiniz.

Substratum’un genel hedefi merkezi olmayan web için açık kaynaklı bir temel oluşturmak ve yeni bir Web 3.0 için içeriğe ücretsiz ve sınırsız erişim sağlanmasını geliştirmektir. Platform, merkezileştirilmiş internetle ilgili büyük sorunları çözmeyi amaçlamaktadır.

Substratum’un Faydaları

Kullanım kolaylığı:

Substratum, daha iyi bir kullanıcı deneyimini vurgulamak için Apple gibi şirketlerle yaptığı 10 yılı aşkın tecrübesini kullanmayı amaçlıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Merkezi Olmayan İçerikten Sana Hizmet Vermek:

Substratum, Mac, Windows veya Linux uygulaması vasıtasıyla merkezi olmayan içeriğe hizmet etmek için bir platform oluşturur. Bu uygulamanın yüklenmesi ve çalıştırılması kolaydır ve hiçbir teknik deneyim gerektirmez.

İçeriği Sunacak Kullanıcıları Teşvik Etmek:

Substratum, kullanıcıları makinelerinde Substratum Network istemcisini çalıştırmaya teşvik edecek, bunu yapmak için Substratum Coin ile ödüllendirecektir.

Gizlilik, Güvenlik ve Şifreleme:

Milyonlarca Substratum ağ kullanıcısı, platformda güvenli ve şifrelenmiş bir şekilde içerik sunabilir. Substratum, tüm verilerin güvenliğini sağlamak için yapay zekaya dayanan gelişmiş şifreleme algoritmalarını kullanır.

İçeriğin Depolanması ve Sunulması:

Substratum, coğrafi konuma dayalı olarak uygun kullanıcıya içerik sunmak için, doğru Substratum Ağ makinesini coğrafi olarak konumlandırmak için özel gelişmiş  sıkıştırma algoritmaları ve makine öğrenimi kullanır.

DNS (Etki Alanı Adı Sistemi):

SubstratumDNS’in ilk sürümü, talep sahibinin coğrafi konumu ile birlikte DNS istekleri alacak ve bu bilgiden yola çıkarak en yakın Mevcut SubstratumNode’u bulacak, karmaşık, AI destekli bir DNS sunucusu olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Geliştirme araçları:

Alt tabaka, geliştirmeyi merkezi olmayan web üzerinde teşvik edecek bir API ve SDK’ya sahiptir.

Net tarafsızlık:

Tüm web siteleri ve başvuruların ademi merkeziyetçi internet üzerinde eşit ve adil bir şekilde yayınlanmaya eşit derecede yeteneği olacaktır.

Uluslararası Engeller Yok:

Çin gibi ülkeler, internet erişimi konusunda sıkı engeller içeriyor. Alt yapı bazı ülkelerdeki internet kullanıcılarının Tor’u ve diğer özel yazılımları kullanma gereksinimini ortadan kaldırır. Substratum ile, herkes masaüstü istemcisini kurabilir ve yerinden olmayan internete erişmeye başlayabilir.

SUB coin alım satım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar