İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Telefon Hoparlörü Cızırtı Sorunu Çözümü

Cep telefonu hoparlör cızırtı sorunu çoğu cihazda başımıza gelebiliyor. Hoparlör cızırtısı sadece konuşma esnasında oluyorsa parazit yapıyor olabilir. Ancak müzik dinlerken de hoparlör cızırtı yapıyor ise genel bir sıkıntı var demektir. Telefon hoparlör’ündeki cızırtı bir süre sonra arttığı için çok daha fazla rahatsız edici olabiliyor.

İlk olarak telefonunuza son yüklediğiniz uygulamaları kontrol edin. Özellikle ekolayzer uygulamaları telefon hoparlörünü aşırı zorladığı için bir süre sonra cızırtı yapabiliyor. Bu tarz bir uygulama yükledikten sonra telefondan cızırtı gelmeye başladı ise uygulamayı kaldırıp yeniden deneyiniz.

Telefonun hoparlör kısmındaki tozlanma, pamuklanma yada tıkanıklık cızırtı yapabilmektedir. Bir kompresör yardımı ile hoparlör kısmını temizleyebilirsiniz. Böylece seste iyileşmeler olduğunu göreceksiniz.

Bu sorun genelde donanımsal olduğu için telefonunuzun garantisi devam ediyor ise ilk olarak servise götürmeyi denemelisiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Son olarak belirtmekte yarar var bazı ekran koruyucular hoparlör üstünü kapattığı için sanki cızırtı yapıyormuş gibi bir ses gelebilir. Bu durumda ekran koruyucuyu söküp tekrar denemekte yarar görüyoruz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Seda

    Mart 7, 2019 at 2:21 am

    Söylediklerinizi yaptım cızırtı epey azaldı ancak tamamen geçmedi çok hafif de olsa kaldı, başka yapılabilecek bir şey var mı? Yoksa kalıcı arıza mı oluştu telefonumda o yüzden mi tamamen kesilmiyor cızırtı? Ama oyunları silince ve telefonu açıp kapayınca %80 oranında azaldı. Başka bir öneriniz varsa lütfen yazın, teşekkür ederim, kolay gelsin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar