İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Telefonda uygulamalar kendiliğinden kapanıyor!

Telefonda uygulamalar kendiliğinden kapanıyor sorunu nasıl çözülür?

Son zamanlarda özellikle Android telefonlarda kısmen eski model iPhone telefonlarda uygulamaların kendiliğinden kapanma sorunu artmaya başladı. Son güncellemeyi alan Android yada iOS telefonlarda kendiliğinden uygulama kapanma hatasının çözeceği düşünülse de bazı uygulamalar yazılım güncel olsa da açılmıyor yada kendiliğinden kapanıyor.

Android telefonlarda uygulamalar açılmıyor yada kendiliğinden kapanıyorsa bu sorun Android System WebView ile alakalı olabilir. Son günlerde bu sorunu yaşayan kullanıcıların bir çoğu bu eklentiyi sildiğinde sorun düzeldi.

 • Ayarlar
 • Uygulamalar
 • Uygulama Yöneticisi
 • Android System WebView sağ tıklayıp kaldırın.

Genellikle çevrimiçi oyun ve uygulamalara girildikten bir kaç saniye sonra kendiliğinden kapanma sorununa rastlanıyor. Uygulama kapanırken ekranda herhangi bir hata mesajı yada hata bildirimi çıkmıyor uygulama direk kapanıyor. Uygulamaların durduk yere kapanması bazı durumlarda ciddi sıkıntı yaratabiliyor. Bir form doldururken yada oyun oynarken yaptığınız tüm işlemler boşa gitmiş oluyor.

Cep telefonunda uygulamaların kendiliğinden kapanması sorununu çözmek için denenen bir kaç yöntem var. Uygulama kapanma sorunu bu yöntemlerle çözülmezse telefonunuza virüs girmiş olabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İlk olarak kendiliğinden kapanan uygulamanın ön belleğini temizlemeyi deneyin;

→ Ayarlar

→ Uygulamalar

→ Uygulama Yöneticisi

→ Bu kısımdan kendiliğinden kapanan uygulamayı seçiyoruz. Ön belleği temizle yada verileri temizle seçeneklerini uyguluyoruz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Uygulamalar güncellendiği esnada işlem yarıda kesilirse uygulamanın kendiliğinden kapanması sorununa rastlanabiliyor. Bazı veriler eksik güncellendiğinde uygulama başlatılamıyor. Bu yüzden ikinci yöntem olarak açılmayan yada kendiliğinden kapanan uygulamanın kaldırılması ve yeniden yüklenmesi gerekiyor.

Bu iki işlem ile hatayı %50 oranında çözme olasılığınız var. Bazı uygulamalar sunucu kaynaklı yani uygulamanın üreticisinden kaynaklanan sebeplerden açılmıyor yada kendiliğinden kapanabiliyor. Bu gibi durumlarda uygulamaya yeni bir hata düzeltme güncellemesi gelmeden giriş yapamazsınız.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

3 Yorum

3 Comments

 1. mehmet

  Eylül 12, 2019 at 11:36 am

  ben telefonda feceye girmiyorum sadece bilgisayerda giriyorum ama sayfayı açamiyorum

  • Berat

   Şubat 24, 2021 at 10:01 am

   Abi 8 GB yer boş her şeyden atıyor bıktım

 2. Orkun ÖZSOY

  Mart 18, 2020 at 9:37 pm

  Evet uygulamalardan zorla durdur sonra depolama ön beleği ve veriyi sil tıkladım ve uygulamayı tekrar calıştırdım calışmaya başladı tekrar paylaşımınız için teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar