İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Telefonda Mobil Veri Açık İnternete Giremiyorum | Çözüm

Cep telefonlarında en çok rastlanan sorunlardan bir tanesi mobil veri internet bağlantısı sorunudur. Bunun temel nedenlerinden bir tanesi cep telefonu kullanıcı sayısının aşırı derecede artması ve bölgesel olarak alt yapı yetersizlikleridir. Çözümü elimizde olmayan bu faktör dışında mobil veriden internet kullanımı ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Mobil Veri İnternet Sorunu Çözümü

Mobil veri açık olmasına rağmen telefon internete girmiyorsa ayarlar kısmında bir sorun olabilir. Şebeke ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız bunu ayarlardan düzeltemezsiniz.

Telefonunuzda mobil veriyi açmanıza rağmen internete giremiyorsanız operatör seçimlerinde yada şebeke modunda bir karışıklık olabilir. Mobil veri internet sorunu çözümü için aşağıdaki yapılandırma ayarlarını uygulayınız.

Mobil veri ile internete giremiyorsanız sırası ile aşağıdaki ayarları uygulayın:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Ayarlar
  • Mobil Ağlar
  • Ağ Operatörleri sekmesinde kullandığınız oparatörün seçili olup olmadığını kontrol edin. ( Turkcell, Vodafone, Türk Telekom )
  • Daha sonra aynı menüden Şebeke modunu ayarını LTE/3G/2G Otomatik bağlantı olarak seçin.

Bu işlem sonucunda muhtemelen mobil veri internet sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Yeni Telefon Mobil Veri İnternet Sorunu Çözüm

Yeni bir telefon aldıysanız ve mobil veriden internete girerken sorun yaşıyorsanız bunun muhtemel sebebi hattınızın 4G destekli olmamasıdır.

Bu durumda operatör firmadan yeni bir 4G destekli hat almanız yada kullandığını hattı 4G olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Hattınızı değiştirdiğinizde mobil veri internet yavaşlığı sorunu çözülmüş olacaktır.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar