İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Telefonum’un Ekranı Sarardı ne yapabilirim? Ekran sararma problemi nasıl çözülür?

LG G2 serisi ile birlikte hayatımıza giren ekran sararma sorunu iPhone 7 modelinde de karşımıza çıktı. Gerçi iki cihazdaki ekran sarılık problemi birbirinden çok farklı yapıdadır. İlk zamanlar LG teknik servisi garantisi devam eden cihazlar için ekran sararma problemi olan telefonlara direk değişim verirken artık sadece ekran değişimi yapıyor. Telefon ekranının aşırı ısınması yada telefonun aşırı güç alması sonucunda ekran yanıkları oluşabiliyor. Bu ekran yanıkları dışarıdan bakıldığında ekran sararması olarak görülüyor.

Telefon ekranı genelde aşırı ısınmadan dolayı yanar “sararır”.

Aynı ekran sararma problemi Samsung cihazlarda da son zamanlarda sıkça duyuluyor. Samsung konu ile alakalı olarak kullanıcı hatası olmayan telefonların ekran değişimlerini yaparak müşteri memnuniyeti sağlama yöntemine gitmiş durumda.

Ancak cihazınızın garantisi dolduysa ürünü servise ücretli yaptırmaktan başka çareniz yok demektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ekran sararması problemi yazılımsal olmadığından herhangi bir yazılım yüklemesi yada güncellemesi ile ekran sararması düzelmeyecektir.

Ekran sararma problemi servis dışında maalesef çözülmemektedir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar