İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Televizyon Kumandası Sağlamlık Testi Nasıl Yapılır?

Hand using a remote control

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

TV kumandasını nasıl test edebilirim? Televizyon izlerken kumandanın çalışmaması sonucu uydu alıcısından kanal değiştirmek çok can sıkıcı bir durumdur. Kumandanın sağlam olup olmadığını test etmek için aslında basit bir yöntem var.

Televizyon Kumanda Testi Nasıl Yapılır?

Kumanda çalışmadığında bunun kaynağının gerçekten kumanda olup olmadığını test etmenin bir kaç yolu vardır.

→ İlk olarak akıllı telefonumuzun kamerasını açıp kumandanın ucunu kameraya tutarak bir tuşuna basınız. Kamerada kumandanın ucundaki kırmızı led ışık yanıyor ise kumanda çalışıyordur.

→ Led ışık yanmıyor ise kumandanızın pilleri bitmiş olabilir. 

→ Pil değiştirdikten sonra aynı testi tekrar yapalım. Sorun hala devam ediyor ise kumanda yuvasındaki yayların yamulmadığından emin olalım pil tam oturmamış olabilir.

Bu işlemler sonucunda hala kumandada bir değişiklik yok ise muhtemelen bozulmuştur.

Test sonucunda kumandanızın ucundaki LED ışık yanıyor ama hala kumandanız çalışmıyor ise uydu cihazının alıcısında bir problem olabilir. Yada alıcıyı engelleyen bir nesne olabilir.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar